Trafikant, špatný vtip! Babiš se obořil na ČSSD za exministra

10.02.2020 8:22

Exministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD), kterého proslavila kauza lithium, by se brzo mohl znovu ocitnout na vysoké pozici ve státním aparátu. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) by se její stranický kolega mohl stát šéfem Úřadu práce ČR. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dal jasně najevo, co si o tom myslí. V ČSSD z toho nebudou mít radost...

Trafikant, špatný vtip! Babiš se obořil na ČSSD za exministra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Havlíček
reklama

Moderátor Václav Moravec se v České televizi zeptal ministryně práce a sociálních věc Jany Maláčové (ČSSD), zda může vyloučit, že se novým ředitelem Úřadu práce ČR stane bývalý ministr průmyslu a obchodu za ČSSD Jiří Havlíček, za jehož působení se řešila i kauza lithium.

Maláčová Moravcovi odpověděla, že to vyloučit nemůže, protože Havlíček je jedním z uchazečů o tento post, ale ona ještě nerozhodla, kdo se šéfem Úřadu práce ČR stane.

Pan Jiří Havlíček byl jedním z účastníků výběrového řízení, ale celý proces ještě není u konce. Generálního ředitele vybírám já a já jsem tak ještě neučinila,“ prohlásila.

Zdůraznila také, že kdyby se Havlíček nakonec ředitelem skutečně stal, nevidí na tom jako ministryně nic špatného, neboť Havlíčka považuje za skvělého manažera a navíc za člověka znalého problémů českého hospodářství, který se bude umět zorientovat ve změnách v průmyslu, které s sebou přinesou i změny na trhu práce. Narážela především na potřebu modernizovat českou ekonomiku ve směru průmyslové revoluce 4.0.  

Anketa

Chcete od českých umělců, aby vás vzdělávali a vychovávali?

1%
98%
hlasovalo: 35163 lidí

Ve čtvrtek 6. února jsem se zúčastnil výběrového řízení na tuto pozici. O výsledku jsem však zatím nebyl informován,“ potvrdil informaci Lidovým novinám sám Jiří Havlíček.

Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dal ve vyjádření pro Českou televizi jasně najevo, že případné vítězství Havlíčka a jeho spočinutí v křesle ředitele Úřadu práce ČR by považoval toliko za špatný vtip.

„Považoval bych to za špatný vtip. Chápu, že sociální demokracie hlavně hledá trafiky pro své lidi, ale neměli by to přehánět, protože si myslím, že je to pozice pro odborníka. My, samozřejmě, pokud mluvím za sebe i hnutí ANO, tak my zásadně nenominujeme politické nominanty. Snažíme se najít odborníky, a to se podle mého i daří,“ uvedl premiér Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…