Tragický Václav Havel, zlatokopka a totalitní hvězdička Dagmar Havlová, píše profesor Milan Knížák

27.04.2015 8:46

Minulý týden se na pultech knihkupectví objevila kniha 25 let v pichlavém sametu z pera umělce a bývalého ředitele Národní galerie Milana Knížáka. A jedná se o vskutku výbušný materiál. Dle deníku Blesk Knížák pourážel polovinu české elity, včetně prezidenta Miloše Zemana či vdovy po Václavu Havlovi Dagmar.

Tragický Václav Havel, zlatokopka a totalitní hvězdička Dagmar Havlová, píše profesor Milan Knížák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Ostré palbě známého českého umělce unikl dle deníku Blesk snad jen bývalý ministr kultury Pavel Dostál a exprezident Václav Klaus, který ke knize napsal předmluvu, ve které si pochvaluje, že má s Knížákem mnoho společného, a proto spolu chodí na pivo.

Na současném prezidentovi Miloši Zemanovi však Knížák nenechal nit suchou. „Zeman nám ukazuje, jaké to je, když se prezidentem stane plebejec,“ pustil se umělec do prezidenta a dodal, že zatím všechny Zemanovy prezidentské projevy byly hloupé.

Knížák nevynechal ani první českou hlavu státu Václava Havla a jeho ženu Dagmar. „Václav Havel je tragickou figurou našich současných dějin. Požehnal všem intrikám, které hýbou naší politickou scénou,“ prohlásil na adresu Václava Havla.

Jeho ženu Dagmar pak rovnou označil za zlatokopku. „Oženil se s totalitní hvězdičkou Dášou Veškrnovou. Kéž by to byla láska, ale ona si jen dobře políčila a hrozně jí vadilo, že onemocněl a vypadl z politického hřiště,“ napsal Knížák.

A mecenášku umění Medu Mládkou kupříkladu považuje umělec za lhářku. „U Mládkové se snoubí chorobná lhavost s chorobami pokročilého věku,“ má jasno Knížák.

Sám Knížák si z kritiky na svoji adresu pranic nedělá. „Většina těch protestů byly prázdné floskule o ničem. Na to nehodlám reagovat, ať mi najdou konkrétní chybu a já ji rád uznám,“ prohlásil dle Blesku umělec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špatné zprávy pro Marka Dalíka. Naděje na propuštění mu prý nejspíš zemřela

16:53 Špatné zprávy pro Marka Dalíka. Naděje na propuštění mu prý nejspíš zemřela

Naděje k propuštění z vězení, ke které se upínal lobbista a pravá ruka expremiéra Mirka Topolánka Ma…