Transparency: Hrozí, že se z ČEZ stane prostředek praní peněz

09.03.2018 18:38

Podle ředitele české pobočky organizace Transparency International (TIC) hrozí velké riziko, že se ze společnosti ČEZ stane prostředek pro praní špinavých peněz. David Ondráčka to řekl v rozhovoru, který poskytl bulharské soukromé televizi bTV v souvislosti s problematickým prodejem bulharských aktiv ČEZ společnosti Inercom.

Transparency: Hrozí, že se z ČEZ stane prostředek praní peněz
Foto: Archiv zadavatele
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Mimo jiné poukázal na to, že z dozorčí rady ČEZ se dostávaly do Bulharska informace a může se podle něj ukázat, že šlo o trestný čin. Od samého počátku byla jednání o transakci přísně uzavřená a neprůhledná a z toho vyplývají podle Ondráčky skandály kolem tohoto obchodu.

„Je legitimní, aby se ČEZ pokusil stáhnout z Bulharska bez velkých ztrát. Ale způsob, jakým to dělá, je strašně špatný a zdá se, že jejich mechanismus vnitřní kontroly selhal,“ řekl bulharské televizi šéf české odbočky TIC.

„Dělají dohodu s někým, o kom nevědí, kdo za ní stojí, kdo celou tu transakci skutečně financuje. A je tu velké riziko, že se ČEZ stane prostředkem k praní peněz, což je nepřijatelné, protože ČEZ je veřejná společnost,“ uvedl Ondráčka.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

12:05 „Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německ…