Třaskavý problém pro vaše děti. Více večer u Jílkové

05.11.2015 15:31

Téma „inkluze ve školství“ zní nesrozumitelně, ale od příštího září jej všechny děti pocítí na vlastní kůži. Podle již schválené úpravy totiž dojde k integraci žáků, což v praxi znamená, že děti doposud navštěvující speciální školy budou chodit do běžných tříd. K čemu všemu to povede? O tom se bude mluvit ve čtvrtek večer na ČT 1 v pořadu Máte slovo. Debata začíná ve 21.30.

Třaskavý problém pro vaše děti. Více večer u Jílkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková
reklama

O tématu pohovoří Václav Klaus ml., bývalý padagog a ředitel školy, dnes stínový ministr školství ODS. Dále Mgr. Gordon Brei, ředitel základní školy pro děti s poruchami učení a mentálně postižené. Další ředitelkou školy ve vysílání bude Jitka Kendíková, v jejíž základní škole prý inkluze funguje bez problémů.

Vystoupí i Eva Hrindová, mluvčí skupiny Naštvané matky. Ta se v poslední době profilovala zejména na tématu odmítání imigrantů, inkluzi ve školství však její mluvčí odmítá podobně vehementně.

Opačný názor zastává Petra Jelínková, matka dítěte, které bylo automaticky a bez diskuse zařazeno do romské třídy. I ona jej přijde vyjádřit do pořadu Michaely Jílkové. Za stát pak promluví Jaroslav Fidrmuc, náměstek ministra školství, řídící sekci vzdělávání.

Do publika pak usedne například Martin Březina, ředitel základní školy, kde inkluze probíhá, ovšem podle jeho názoru ne příliš uspokojivě. Anebo Bohumil Kartous z obecně prospěšné společnosti EDUin.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

12:10 Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

„Jsme členskou zemí Evropské unie i Severoatlantické aliance. Je v našem zájmu udržovat dobré vztahy…