Třeboňští rybáři dostávali dotace za ministrů zemědělství z ODS

30.04.2012 23:00 | Zprávy
autor: pan

Společnost Rybářství Třeboň získala za posledních pět let na dotacích skoro sto milionů korun. Peníze na její účty přicházely hlavně v dobách, kdy byly ministry Petr Gandalovič a Petr Bendl – oba členové ODS.

Třeboňští rybáři dostávali dotace za ministrů zemědělství z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Machinace s penězi již vyšetřuje jihočeský finanční úřad. Podezřelé jsou hlavně transakce na účtu Jany Dlouhé, manželky Pavla Dlouhého, dlouholetého člena ODS i představenstva firmy Rybářství Třeboň. MF Dnes totiž zveřejnila, že na jejím účtu skončilo více než 20 milionů.

Firma dostala od ministerstva zemědělství od roku 2007 skoro 87 milionů korun. Tehdy nastoupil na post ministra Petr Gandalovič z ODS, tedy Dlouhého spolustraník. Další miliony společnost dostala z evropských fondů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nad cenou boršče a chleba ve Varech se i Rusům protočí panenky

19:48 Nad cenou boršče a chleba ve Varech se i Rusům protočí panenky

Chleba za tři stovky, klobása s chlebem za pětačtyřicet korun. Karlovy Vary jsou lázně plné kouzel. …