Trestní stíhání proti firmě Mynáře zastaveno. Jeho právník má vážné podezření: Ta chtěnost obvinění...

09.03.2021 18:33

Státní zástupce zastavil trestní stíhání společnosti hradního kancléře Vratislava Mynáře Clever Management kvůli dostavbě penzionu v Osvětimanech. Jeho samotného však nadále stíhá. Mynářův právník Lukáš Trojan se proti takovému rozhodnutí ohradil, informuje server Info.cz.

Trestní stíhání proti firmě Mynáře zastaveno. Jeho právník má vážné podezření: Ta chtěnost obvinění...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář

Kancléř Mynář se podle policie dopustil dvou trestných skutků, konkrétně poškozování zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Trestní stíhání se týká penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku.

Na jeho dostavbu úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava v minulosti přidělil Mynářově firmě Clever Management evropskou dotaci šest milionů korun. Později vyšly najevo pochybnosti ohledně oprávněnosti udělení dotace. 

  • Původní zdroj ZDE

Původně policie obvinila i Mynářovu společnost Clever Management, státní zástupce tento případ zastavil. „Ačkoliv to na základě zákona není možné, byla společnost Clever Management obviněna. Uvedené pochybení musel dodatečně napravovat státní zástupce rušením tohoto nezákonného rozhodnutí. Už jen z toho je naprosto jasně vidět chtěnost celého trestního stíhání a snaha obvinit za každou cenu bez ohledu na platnou právní úpravu,“ uvedl Mynáčův právník Trojan.

Trojan nesouhlasí s tím, že Mynář je však nadále stíhán. „Chatrná konstrukce skutků je postavena na zjevně účelovém ohýbání reality a jsem pevně přesvědčený, že nemůže v rámci přezkumu zákonnosti obstát. Obávám se, že trestní stíhání je vedeno snahou vyhovět mediální poptávce a nalézt za každou cenou argumenty pro trestní stíhání,“ uvedl pro Info.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…