Trestů vykázání za domácí násilí přibývá. Je jich více než loni

25.08.2012 16:01

Za prvních sedm měsíců bylo zaznamenáno průměrně více vykázání z domová kvůli násilnictví, než jak tomu bylo loni za stejné období. Organizace Bílý kruh bezpečí evidovala od ledna do července 881 vykázání z domova.

Trestů vykázání za domácí násilí přibývá. Je jich více než loni
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Bytový dům v Mostě
reklama

Bílý kruh bezpečí (BKB) je organizace na pomoc obětem domácího násilí. Za prvních sedm měsíců letos zaznamenala 881 vykázání z domova, průměrně to činí 126 vykázání násilníků za jeden měsíc. Loni to bylo průměrně 119 agresorů, před tím byly statistiky ještě nižší.

Letos zaznamenané období vykazuje tak vyšší výsledky než celý rok 2007, kdy se zasáhlo 862krát. Nejméně vykázání z domova byla v roce 2008, pak už statistiky pouze rostly.

Odborníci tyto rostoucí výsledky nepřipisují ani tak možnosti, že by rostlo domácí násilí, ale spíše faktu, že policisté mají s vykázáním větší zkušenosti a dokážou i situaci lépe vyhodnotit. Vykázání na deset dní není ale podle expertů trest pro násilníky, spíše to je ochrana pro ohrožené osoby před možným dalším útokem.

Za změřené období muselo nejvíce násilníků opustit svůj domov na Ústeckém kraji, následně v Jihomoravském a poté v Praze. "Zatímco v roce 2007 bylo v průměru vykazováno z bytu nebo domu na deset dní průměrně za měsíc pět násilníků, v roce 2012 je to již 14 případů," uvedl náměstek pražského primátora pro sociální oblast Ivan Kabický.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

19:17 Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

Iniciativa Chcípl PES chce z některých hospod udělat politické buňky a vytvořit tak prostor k jejich…