Třetí neštěstí Evropy kvůli Německu, rozpad EU, Římská říše před pádem. Oslovili jsme politiky po schválení povinných kvót a padala silná slova. Jen kníže Schwarzenberg a Pavel Telička kárali...

22.09.2015 21:29 | Zprávy

Čeští politici jsou až na výjimky zklamáni rozhodnutím ministrů vnitra EU, kteří proti vůli českého ministra Milana Chovance a tří jeho kolegů prosadili povinné kvóty pro imigranty. Výjimkami jsou Karel Schwarzenberg a Pavel Telička. Všichni ostatní volili silná slova a začíná se mluvit i o konci samotné EU.

Třetí neštěstí Evropy kvůli Německu, rozpad EU, Římská říše před pádem. Oslovili jsme politiky po schválení povinných kvót a padala silná slova. Jen kníže Schwarzenberg a Pavel Telička kárali...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády se setkali příznivci i odpůrci přijmutí syrských uprchlíků do ČR. Demonstrace se obešla bez vážnějších incidentů

Jednání ministrů vnitra o imigrační krizi nakonec v Bruselu vyústilo v hlasování o schválení kvót na běžence. Ty tvrdě prosazovalo zejména Německo, proti se stavěly především země Visegrádské skupiny, za což si vysloužily řadu nelichotivých nálepek v západních médiích. Nakonec se však ze skupiny oddělilo Polsko, které hlasovalo pro zavedení kvót. Jejich změna postoje prý v průběhu jednání překvapila všechny, zejména země „V4“.

Kromě zbylých zemí Visegrádu a Rumunska, hlasujících proti, nehlasovalo pro přijetí kvót Finsko, které se zdrželo hlasování. Kvóty byly vyměřeny pro 120 tisíc běženců, kteří mají v současnosti oficiálně být na území EU. České republice by podle ČT měly připadnout tři tisíce z nich. Tvůrcem návrhu, který se objevil až v průběhu jednání, byl ministr vnitra Lucemburska, předsedající země EU.

Ministr vnitra Milan Chovanec, který po celé odpoledne z Bruselu informoval veřejnost přes Twitter o průběhu jednání, nakonec výsledek shrnul: „Velmi brzy zjistíme, že císař je nahý. Dnes prohrál zdravý rozum!“ Po několika minutách se na ministrově Twitteru objevil další vzkaz: „Některých zemí se kvóty netýkají. Mají totiž s EU vyjednanou výjimku. ČR výjimku nemá. Vyjednavačem byl tehdy Pavel Telička.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo, Radim Panenka

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová, Foltýn a... Emanuel Moravec. Rajchl vytáhl závažnou věc

15:51 Nerudová, Foltýn a... Emanuel Moravec. Rajchl vytáhl závažnou věc

„Nebudeme servilně podlézat Ukrajině ani Bruselu a ani ukrajinským migrantům,“ slíbil Jindřich Rajch…