“Česká televize se dopustila šíření skandálních fake news!” konstatuje zostra profesor Svoboda v úvodu. Podle něho je ostudné, že dobré jméno tak významné veřejnoprávní instituce poškozují přešlapy ve zpravodajství. “Někteří lidé, kteří se vydávají za redaktory/redaktorky, kompromitují hrubě pověst České televize naprostým amatérismem. A k tomu nemohu mlčet,” uvádí.
Vzhledem k tomu, že pro ČT sám často natáčí filmy, situace kolem zpravodajství ho mrzí o to víc. "Čas od času upozorňuji ve svých glosách na to, že Česká televize je významnou kulturní institucí, která produkuje hrané filmy a dokumenty, které by bez ní v komerčních televizích nikdy nevznikly a na diváky by tak zbývaly pokleslé kusy zábavy, devastující už tak pokleslý vkus publika. To ovšem neznamená, že lze přehlížet tak neslýchaný amatérismus (nebo záměrnou manipulaci), jaký předvedla Západočeská redakce ČT. Paní s mikrofonem s logem ČT sňala rozhovor se studentkou průmyslové školy profesora Švejcara v Plzni,” zmiňuje první případ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka