Třicátníci si na důchod ochotně uspoří v soukromých fondech

19.09.2011 8:58

Reforma důchodů má podporu dnešní generace třicátníků. Dvě třetiny z nich hodlá využít možnost spořit si v soukromých penzijních fondech. Vláda Petra Nečase (ODS) ale nepřesvědčila zbytek veřejnosti, každý druhý Čech nechá výši své penze na státu. Informují o tom Lidové noviny na základě průzkumu agentury Millward Brown.

Třicátníci si na důchod ochotně uspoří v soukromých fondech
reklama
Více než 49 procent lidí chtějí zůstat závislí na státu. 11 procent ještě nepřemýšlelo o spoření na důchod a 40 procent uvažuje o tom, že si na důchod přispějí některou z nabízených variant.

Střední generace si hodlá na důchod ušetřit pomocí druhého pilíře

Z průzkumu LN vyplývá, že nejvíce hodlají změnit zaběhnutou praxi lidé ve středním věku. Starší lidé tvrdí, že v otázce penzí zůstanou závislí na státu. Mladí zatím o důchodech ještě nepřemýšleli.

„Výsledky přesně odpovídají našim předpokladům, že se zapojí polovina lidí," komentoval průzkum LN ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09).

Starší lidé se nedají lehce přesvědčit

Podle prezidenta Asociace penzijních fondů Jiřího Rusnoka by ovšem bylo ideální, kdyby u mladších ročníků dosahovala míra zapojení až devadesáti procent možných klientů. Pomoci by tomu měla propagace reforem pomocí reklamních spotů v televizi nebo na sociálních sítích a také chození za lidmi do města.

Odborníci varují, že ani masivní mediální kampaň nemusí lidi přesvědčit. Se stoupajícím věkem totiž klesá ochota riskovat. Většina lidí také kritizuje, že nejde vzít zpět rozhodnutí vstoupit do druhého pilíře.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…