Trik s vizitkou. A další věci, co jste o Hlubučkově partě neměli vědět

17.6.2022 3:46 odp.

Ochrana před policejním sledováním od kriminalisty i šifrované telefony. Nové informace z policejního spisu o tom, jak fungovala údajná organizovaná zločinecká skupina kolem stíhaného politika Petra Hlubučka (ex STAN) a podnikatele Michala Redla, přináší server Seznam Zprávy.

Trik s vizitkou. A další věci, co jste o Hlubučkově partě neměli vědět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček(STAN)

Policejní dokument zveřejněný Deníkem N ukazuje, jakých údajných trestných činů se měli dopouštět bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (ex STAN) či zlínský podnikatel Michal Redl. Ve středu byli obviněni ještě spolu s dalšími devíti lidmi z mnohamilionových úplatků a z machinací se zakázkami pražského dopravního podniku.

Podle zjištění redakce Seznam Zpráv tato skupina neponechávala nic náhodě. Z obav z fyzického sledování si u policie vydržovala kriminalistu, který jim ověřoval majitele podle espézetky vozu, jenž jí přišel podezřelý. Zmíněným policistou byl bratr obviněného Zakaríy Nemraha, dalšího z obviněných.

  • Původní zdroj ZDE

„Prostřednictvím nadpraporčíka Karíma Nemraha zjišťovali informace z centrální databáze registru vozidel, do něhož měl policista v souvislosti s plněním služebních úkolů přístup,“ popsali kriminalisté.

Podnikatel Redl prý také členům skupiny, včetně Hlubučka, rozdal šifrovací telefony, které není možné odposlouchávat. Mimochodem, pocházely od společnosti, do níž před lety investoval Pavel Němec, bývalý ministr spravedlnosti.

Policejní dokument zmiňuje i osobu Iva Pitrmana, jenž byl osobním řidičem Redla a skupině pomáhal s kontrolou kanceláří, bytů či aut kvůli možným odposlechům – najímal odborné firmy, které prostory důkladně proskenovaly.

Ve skupině také figuroval Matej Augustín, ekonomický ředitel pražského dopravního podniku, který ke krytí používal trik s klasickými papírovými vizitkami. Jedna sada vizitek obsahovala číslo kanceláře 508; když se s ní člověk u Augustína prokázal, věděl, že jedná s osobou, s níž skupina uzavřela dohodu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…