Trikolora Svobodní Soukromníci si pohlídají regulérnost parlamentních voleb

24.09.2021 10:23

Volební formace Trikolora Svobodní Soukromníci vyzvala dva týdny před volbami všechny své zástupce v okrskových volebních komisích, aby si archivovali výsledky voleb ze svého okrsku. Formace k tomu přistoupila na základě zkušenosti z minulých parlamentních voleb v roce 2017, kdy došlo na dvě hodiny k výpadku serveru Českého statistického úřadu.

Trikolora Svobodní Soukromníci si pohlídají regulérnost parlamentních voleb
Foto: Archiv Zuzany Majerové Zahradníkové
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková, lídryně Trikolóry

“Po opětovném zprovoznění serverů se mohlo zdát, že výsledky vypadají jinak, než před výpadkem serverů,“ varuje volební formace v čele s poslankyní Zuzanou Majerovou Zahradníkovou.  
 

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

26%
71%
hlasovalo: 42392 lidí
„Nikoho neviníme, že by poslední volby roku 2017 mohly být snad zfalšované. Ale pro všechny případy letos hodláme udržení demokracie při volbách pojistit tak, že naši členové všech okrskových volebních komisí, kterých je v celé zemi několik tisíc, si ofotí či opíší konečné výsledky ve svém okrsku. A potom bude velmi jednoduché je porovnat s výsledkem za tentýž okrsek, který se objeví na serveru Českého statistického úřadu www.volby.cz," uvedla předsedkyně Majerová Zahradníková.
 
Následně zdůraznila, že na dokumentaci výsledků ve svém obvodu mají všichni komisaři ze zákona a z Ústavy ČR plné právo. „Všichni naši lidé to letos udělají. Takže bude velmi jednoduché po volbách zjistit prokázat případné nesrovnalosti, od například Horního Smrčného na Vysočině až po největší pražské obvody,“ dodala Majerová
 
K této výzvě by se nyní měli ve vlastním zájmu měli připojit i volební komisaři dalších stran. 
 
"Je totiž v zájmu nás všech, aby volby byly transparentní, demokratické a nikdo se je nepokusil jakkoli ovlivnit", uzavřela Zuzana Majerová Zahradníková.
 
 
 
 

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

jednání

Proč jste nebyl účasten jednání se zdravotníky, když s nimi jednal Fiala? Pozval vás na něj? Věděl jste, že jim ustoupí? Vy to nevníáte jako podraz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

10:45 Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

Prodávat vánoční kapry, nebo neprodávat? To je oč tu běží. Ochránci zvířat mají jasno, že jde o týrá…