Trikolóra v Jižních Čechách rozdává roušky, celkem jich nabídne 36 tisíc

19.03.2020 15:54

Nedostatek roušek řeší celá Česká republika. Někteří si je šijí sami doma a pak je rozdávají těm, kteří je potřebují. Jejich nošení je na veřejnosti již povinné. Další, kdo chce pomáhat a roušky zdarma rozdává, je Trikolóra v Jižních Čechách, té se podařilo získat 36 tisíc roušek, které zdarma rozdá mezi Jihočeské občany.

Trikolóra v Jižních Čechách rozdává roušky, celkem jich nabídne 36 tisíc
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ustavující sněm Trikolóry
reklama
Na svém facebooku to oznámila tisková mluvčí hnutí a členka přípravného výboru Ivana Kerlesová, která je také Jihočeskou rodačkou. Ve středu 18.března informovala o podařeném nákupu ze zahraničí, 24 tisíc roušek, které zdarma rozváží Jihočechům do všech okresu. První jsou na řadě obchody, pošty, praktičtí lékaři, čerpací stanice a banky, jelikož jejich zaměstnanci se potkávají s nejvíce lidmi. Distribuce byla spravedlivě rozpočítána podle počtu obyvatel. Například největší České Budějovice dostanou 7 200 roušek. 
 

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33147 lidí
 
O několik hodin déle informovala o zajištění dalších 12 tisíc roušek. „Podařilo se nám zajistit dalších 12 tisíc ochranných roušek. Část předáme kolegům pro jihočeské okresy, část máme pro Budějčáky. Budeme je rozdávat zítra (19. 3.) od 15.00 před českobudějovickou radnicí. Zajděte! Od zítřka platí povinnost nosit na veřejnosti roušku. I když nejsou k dostání, nám se je podařilo nakoupit ze zahraničí. Budeme je mít pro vás připraveny ZDARMA,“ napsala Kerlesová na facebooku. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…