Tripartita bude jednat o plnění platového memoranda a o dojezdech

31. 5. 2012 6:55

Plnění memoranda o platech v nemocnicích, dojezdové doby k lékaři a reformní zákony a jejich novelizace jsou tématem dnešního jednání zdravotnické tripartity. Odboráři chtějí od zástupců ministerstva slyšet, jak to zařídí, aby platové sliby vlády byly naplněny. V půli měsíce s nimi jednal premiér Petr Nečas (ODS), zopakoval jim slova ministra Leoše Hegera (TOP 09), že nemocnice na platy mají. Státní nemocnice letos platy zvýšily, nemocnice krajů ne.

Tripartita bude jednat o plnění platového memoranda a o dojezdech
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Důchodci demonstrovali proti vládě

Pokud se lékaři a sestry v nemocnicích slíbeného zvýšení nedočkají, jsou odbory připraveny uspořádat protesty. Mohly by být ještě letos a nebyly by to jen happeningy jako loni na podzim. V nejtvrdší variantě se mluví o hromadných výpovědích lékařů i sester.

Jak to bude s majetkem pojišťoven

Odboráři kritizují ministerstvo také za navržené dojezdové časy, jsou podle nich příliš dlouhé. S národní radou postižených připravili vlastní návrh dojezdových dob, ministerstvo slíbilo, že ho ve vyhlášce zohlední.

Mluvit se také bude o plánech zdravotních pojišťoven na změny v lůžkové síti. Kritériem má podle nich být vyhláška o personálním vybavení, kde jsou stanoveny počty lékařů a sester. Pojišťovny by ale mohly vycházet také z dojezdových dob, tím by stačila síť mnohem menší.

Odboráře zajímá reformní zákon o zdravotních pojišťovnách, chtějí vědět například to, jak to bude s majetkem pojišťoven. V zákoně o univerzitních nemocnicích žádají záruky toho, že se nezhorší postavení zaměstnanců při přeměně z fakultních zařízení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…