Tripartita projedná plán podpory růstu či dopady nového zákoníku

30.06.2014 6:08

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů budou dnes společně jednat o plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti. Tripartita se chce věnovat také přípravě několika koncepcí - surovinové, energetické a o informačních technologiích. Zabývat se bude také dopady nového občanského zákoníku a chystaným zákonem o státní službě. Zajímat ji bude i současná situace v zemědělství.

Tripartita projedná plán podpory růstu či dopady nového zákoníku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Debata ministrů před jednáním vlády
reklama

Odboroví předáci i zástupci zaměstnavatelů si spolupráci se Sobotkovým kabinetem od prvního tripartitního jednání pochvalují. Spokojeni bývají i s návrhy jednotlivých ministrů na podporu ekonomiky či zaměstnanosti. Oceňují také to, že s nimi vláda začala v předstihu jednat o rozpočtu na příští rok.

Výraznější kritika zatím mířila k resortu spravedlnosti. O dopadech nového občanského zákoníku totiž měla tripartita jednat už na svém minulém zasedání začátkem června. Podklady, které ministerstvo dodalo, ale odboráři odmítli. Podle nich byly naprosto nedostatečné, sedmistránkový text obsahoval prý jen výčet a popis několika změn. Dokument kritizovali i zaměstnavatelé. Stěžovali si na to, že resort spravedlnosti vůbec nereagoval na jejich připomínky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…