Trudný výčet karlovarského poslance: Mattonku jsme nechali Italům, Becherovku Schwarzenbergovi. A teď ještě lithium Australanům?

06.10.2017 18:42

Poslanec Zdeněk Soukup (ANO) ve svém příspěvku na facebookovém profilu hovoří o úmyslu komunistů svolat mimořádnou schůzi současné Poslanecké sněmovny kvůli memorandu Ministerstva průmyslu a obchodu a australské firmy European Metals Holdings. Ta má být pověřena těžbou a zpracováním lithia.

Trudný výčet karlovarského poslance: Mattonku jsme nechali Italům, Becherovku Schwarzenbergovi. A teď ještě lithium Australanům?
Foto: red, jp
Popisek: Zdeněk Soukup (ANO)

Soukup ve svém příspěvku uvedl, že svolání mimořádné schůze podpoří. „Zastupuji voliče z Karlovarského kraje. Tady máme hořkou zkušenost. Na našem území v Jáchymově se těžil uran. Velky bratr Sovětský svaz téměř vydrancoval zásoby. Co jsme z toho měli? Nic. Podobnou zkušenost máme z privatizace Mattonky. Tehdejší vládní pohůnci šli italské firmě tak na ruku, že od lukrativní stáčírny oddělili lázně,“ podotkl Soukup s tím, že příběh chátrání nádherného lázeňského komplexu je všeobecně známý. 

„Italové plní do lahví drahocennou vodu, bohatnou a region je na tom tak, že nemá kdo sponzorovat kulturu a sport. V Karlových Varech zanikla stálá divadelní scéna, slavný Karlovarský symfonický orchestr se z úctyhodného tělesa stal komorním seskupením. Na nedostatek peněz schází na úbytě i někdejší mistr hokejové extraligy Energie Karlovy Vary. A do třetice – z někdejšího ‚třináctého pramene‘, karlovarské Becherovky, se po prodeji zahraničnímu partnerovi stala v Evropě druhořadá značka... Karlovaráci nikdy nezapomenou, jakou roli v tom sehrál pan Schwarzenberg,“ poukázal Soukup.

„Z celého toho bohatství patří dnes Karlovarskému kraji poslední příčky v úrovni vzdělanosti, ve výši průměrné mzdy a v dalších ukazatelích. A ‚čerte tu máš kropáč‘, lithium se zase nalézá hlavně na Karlovarsku. Příběhy s uranem, minerální vodou a dalšími zdroji už se nesmí opakovat,“ uzavřel Soukup se slovy, že bude usilovat, aby těžba, a pokud možno i zpracování, zůstala v českých rukou. A chce také to, aby těžbu i zpracování prováděla firma se sídlem a s povinností platit daně v Karlovarském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…