Trump je vítězství zla a mužské kontrarevoluce. Tsunami uprchlíků zbourá všechny naše zdi. Světoznámá režisérka varovala národ ze studia Daniely Drtinové

27.03.2017 20:06

Podle režisérky Agnieszky Holland kultura tlačí muže do určité dimenze, kde můžou ukazovat svoji moc jenom silou. A kde musejí dokázat, že jsou nejdůležitější a nejlepší. Tahle potřeba moci je v mužích velmi silná, a když je spojena s narcismem, je nebezpečná. Řekla to v rozhovoru s Danielou Drtinovou pro DVTV.cz.

Trump je vítězství zla a mužské kontrarevoluce. Tsunami uprchlíků zbourá všechny naše zdi. Světoznámá režisérka varovala národ ze studia Daniely Drtinové
Foto: ReproFoto. ČT
Popisek: Daniela Drtinová
reklama

V té souvislosti zmínila světové lídry, kteří podle ní takový sklon mají. Jmenovala například amerického prezidenta Donalda Trumpa, tureckého prezidenta Erdogana a ruského prezidenta Vladimira Putina. „Je to zvláštní mentalita, která, protože cítí, že je ohrožena, chtěla by udělat něco jako kulturní kontrevoluci,“ pojmenovala Holland. 

Video můžete vidět ZDE.

Holland následně uvedla, že cítíme hlubokou krizi, kterou neumíme pojmenovat. „Důvody jsou mnohotvárné, jsou to globalizace, informační revoluce, něco, co úplně změnilo způsob komunikace. Lidé se začali zavírat v takových svých buňkách a zároveň je těžké rozlišit, co je pravda a co lež, dokonce se ukázalo, že lež je možná účinnější, to bylo vidět během posledních voleb v USA,“ zmínila. Zlo podle ní v historii také mnohokrát vyhrálo. „O to lepší musíme bojovat,“ dodala.

Západ pak podle ní přispěl k tomu, že na Blízkém východě a v části Afriky zavládl naprostý chaos. „Lidé z těchto míst se snaží najít místo, kde mohou žít normálně, kde mohou mít děti a jít do školy. Utečenci budou dál utíkat. A my nevíme co s tím. S migrací bojujeme strachem, agresí a sebeizolací, jako bychom doufali, že když kolem sebe postavíme zeď, zastavíme tsunami. Tsunami však zeď zbourá,“ řekla.

Holland se vyjádřila také k osobě německé kancléřky Angely Merkelové. „Je to samostatná žena. A i když nesouhlasím se všemi jejími názory a činy, tak vidíme, že je to zodpovědná lídryně,“ uvedla. 

Závěrem pak měla pesimistický vzkaz. „Očkování druhé světové války vypršelo, lidé na to zapomněli. Stupeň agrese stoupá. Mladí muži by si chtěli zastřílet,“ míní. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

11:34 Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

Může záklek na krk někoho udusit? Tuto otázku se rozhodl zodpovědět reportér ČT Richard Samko pro vš…