Trump mi zlomil srdce. Nositelka Nobelovy ceny míru pláče pro uprchlíky

30.01.2017 15:30

Nositelka Nobelovy ceny míru Malála Júsufzajová se pustila do 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Díky tomu, že Trump preferuje politiku zavřených dveří vůči některým zemí světa, a to i těm, kde se válčí, tisíce dětí nemají šanci utéct do bezpečí. Znovu a znovu musí sledovat a snášet násilí, což Malale Júsufzajové láme srdce.

Trump mi zlomil srdce. Nositelka Nobelovy ceny míru pláče pro uprchlíky
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

Malála Júsufzajová je dnes devatenáctiletá žena původem z Pákistánu, na kterou zaútočil příslušník Tálibánu a málem ji zabil. Jen proto, že si dovolila chodit do školy, což podle islámských radikálů ženám nepřísluší. Dívku převezli do nemocnice v britském Birminghamu, kde po zotavení začala chodit do školy. Začala se také zasazovat o právo žen a dívek na vzdělání, za což v roce 2014 získala Nobelovu cenu míru. Server deníku Washington Post přinesl vyjádření mladé ženy, které zlomilo srdce počínání Donalda Trumpa.

„Zlomilo mi srdce, že Donald Trump zavřel dveře dětem, matkám i otcům prchajícím před hrůzami války,“ prohlásila Malála. „Zlomilo mi srdce, že se Amerika obrátila zády ke své velké historii přijímání uprchlíků a migrantů – lidí, kteří jsou ochotni tvrdě pracovat za spravedlivou šanci vést nový život,“ doplnila v prohlášení mladá žena.

Celou zprávu naleznete zde

Trump pozastavil přijímání uprchlíků ze sedmi muslimských zemí včetně Sýrie. Zákaz vstupu na půdu USA komplikuje život dokonce i posádkám letadel z Egypta či Libanonu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

7:52 FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

Někdejší poslankyně Zelených Kateřina Jacques se nechala vyfotit nahá u vody. Měla k tomu zvláštní d…