Trump pronesl silný projev: Neuniknete soudu našeho Pána. Děkuji Rusku, Turecku i Kurdům

27.10.2019 3:10 odp.

Stávající pán Bílého domu Donald Trump oznámil, že americké speciální jednotky dovedly nejhledanějšího teroristu světa Abú Bakra al-Bagdádího před boží spravedlnost. Trump za skvělý zásah poděkoval jak svým vojákům, tak Rusům, Iráčanům, Turkům, Syřanům a Kurdům, kteří se podíleli na úspěšné operaci. Abú Bakr al-Bagdádí podle Trumpa nezemřel jako hrdina. Když věděl, že se blíží jeho smrt, brečel a skučel jako zbabělec. Nakonec Trump kritizoval Evropu.

Trump pronesl silný projev: Neuniknete soudu našeho Pána. Děkuji Rusku, Turecku i Kurdům
Foto: Repro Youtube
Popisek: Donald Trump na konferenci CPAC

„Včera večer Spojené státy předvedly teroristu číslo jedna před spravedlnost. Abú Bakr al-Bagdádí je mrtev. Byl zakladatelem Islámského státu, což byla ta nejkrutější organizace na celém světě. Speciální jednotky USA provedly velice odvážný a nebezpečný zásah na severu Sýrie a specialisté byli skvělí. Já jsem sledoval zásah. Mnoho Bagdádího spolupracovníků bylo zabito,“ sdělil na tiskové konferenci prezident USA.

Abú Bakr al-Bagdádí nakonec zemřel v tunelu. „On sám se dostal na konec tunelu a celu dobu plakal a křičel,“ uvedl před kamerami Trump. „Spolu se svými třemi dětmi se vyhodil do povětří. Tunel se propadl, ale byly provedeny testy a bylo potvrzeno, že se jedná o něj.“ Trump zdůraznil, že vůdce Islámského státu se snažil zastrašovat ostatní, ale konec svého života prožil ve strachu o své bytí.

„To je něco, co se musí vědět, co musí vědět jeho případní následovníci. Nezemřel jako hrdina, zemřel jako zbabělec. A vzal s sebou tři děti,“ zdůraznil prezident Spojených států. Českým občanům jeho slova přinesla Česká televize.

Spojené státy podle Trumpa nedají teroristům vydechnout. Pokud teroristé ohrožují občany, Američané je nepřestanou pronásledovat. „Pokud někdo vraždí nevinné občany, neunikne soudu našeho Pána,“ dovolával se Trump Boha s tím, že americké ozbrojené síly budou dál sledovat Bagdádího spolupracovníky.

„Chtěl bych poděkovat Rusku, Turecku, Sýrii, Iráku a syrským Kurdům za podporu, kterou nám poskytli. Byla to velice nebezpečná mise,“ pokračoval Trump.

V obecné rovině konstatoval, že na Blízkém východě spolu různé skupiny válčí stovky let, a podle amerického prezidenta si teď musí Blízký východ sám určit svou cestu. V oblasti jsou přítomny Turecko, Sýrie, Rusko, a tyto státy by měly řešit tamní situaci. Konstatoval, že Kurdové s americkými vojáky spolupracovali, ale Američané nemohou věčně bojovat v regionu, který je tisíce kilometrů daleko.

„Evropské národy nás hodně zklamaly. Osobně jsem apeloval, aby si převzali bojovníky z Islámského státu zpět, z Německa, z Velké Británie a dalších. Já jsem jim řekl ‚jestli si je nepřevezmete, vyložím vám je na hranicích‘,“ varoval Trump.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…