Trump si bude muset googlovat, kde leží Sýrie. Igor Lukeš, oblíbený zdroj ČT, se tentokrát rozpovídal v DVTV

23. 1. 2017 21:05

Politolog žijící v USA Igor Lukeš se obul do nově inaugurovaného prezidenta USA Donalda Trumpa. Podle jeho slov je zoufale nepřipravený. Nyní prý bude v Oválné pracovně googlovat, kde jsou Sýrie a Severní Korea. Řekl to v rozhovoru pro DVTV.cz.

Trump si bude muset googlovat, kde leží Sýrie. Igor Lukeš, oblíbený zdroj ČT, se tentokrát rozpovídal v DVTV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Lukeš také zkritizoval Trumpův projev při inauguraci. Podle jeho slov byl banální, velmi populistický, určený pro jeho voliče, a pro něj osobně až surrealistický. Trump prý nabízí sice všem všechno, ale nemá plán, jak toho v praxi docílit. „Celý svět ví, že nastupující prezident se systematicky chlubí svým bohatstvím, které s nikým nesdílí, a to i tím, že neplatí žádné daně,“ poukázal na rozpor s biblickým citátem čteným před inaugurací Lukeš. Ten je jako akademik působící na univerzitě v Bostonu častým komentátorem amerických událostí v České televizi

Za nejasnou považuje Lukeš také Trumpovu zahraniční politiku. Nový prezident totiž podle něj prohlásil, že USA zabrání Číně k přístupu ke svým umělým ostrovům, jež buduje v Jihočínském moři. „To může vyvolat bezprostřední hrozbu válečného konfliktu,“ pomyslel si Lukeš. 

Video najdete ZDE.

Problémem pak podle Lukeše je také situace, že Trump nikdy nevedl vládu ani na nejnižší, městské úrovni a nemá potřebný rozhled. „A teď mu patří klíče od Bílého domu. A já jsem si jist, že teď se před ním postaví do pozoru generálové se čtyřmi hvězdičkami a zasalutují s dotazem, co mají dělat s Islámským státem,“ očekává Lukeš následně i příchod investičních bankéřů. „A já se vsadím, že pan Trump bude sedět do noci v Oválné pracovně a bude googlovat, kde je ta Sýrie, kde je ta Korea a jaký je ten nukleární program,“ sdělil s úsměvem.

Závěrem pak uvedl, že přechod z jednoho prezidenta na druhého je nepřipravený. „A ten program na prvních sto dní je nekonkrétní,“ uzavřel kritiku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…