Trump zrušil summit s Kimem. Jste plný hněvu a nepřátelství, vzkázal mu

24.05.2018 19:25

Nejdříve zrušením summitu s Trumpem hrozila KLDR. Teď se karty obrátily, když summit s vůdcem KLDR Kim Čong-unem prezident Donald Trump nečekaně zcela zrušil. Severokorejskému vůdci to americký prezident oznámil v dopise zveřejněněm Bílým domem. Jejich chystané historické setkání také označil za promarněnou šanci, uvedla ČTK.

Trump zrušil summit s Kimem. Jste plný hněvu a nepřátelství, vzkázal mu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump
reklama

Summit se měl konat 12. června v Singapuru. Jako důvod svého rozhodnutí Trump uvedl Kimovy nedávné projevy s nepřátelskými výpady proti Spojeným státům. Podle informací ČTK také Kimovi vzkázal, že je připraven se s ním v budoucnu setkat.

„Velmi jsem se na setkání s vámi těšil. Bohužel z obrovského hněvu a otevřeného nepřátelství ve většině vašich posledních prohlášení cítím, že by bylo nyní nevhodné dlouho plánované setkání uskutečnit,“ oznámil Kimovi v dopise svůj postoj americký prezident a dodal, aby se nerozpakoval mu zavolat či napsat, pokud svůj názor na summit změní.

Není to totiž tak dlouho, co KLDR opakovaně hrozila zrušením summitu. Vadilo jí společné cvičení amerických a jihokorejských jednotek či americký tlak na jaderné odzbrojení Severní Koreje. Náměstkyně šéfa severokorejské diplomacie Čche Son-hui dnes uvedla, že Pchjongjang je zrovna tak připraven na jaderný konflikt jako na setkání u jednacího stolu.

„Mluvíte o svých jaderných možnostech, ale naše možnosti jsou tak obrovské a mocné, že se modlím k Bohu, abychom je nikdy nemuseli použít,“ uzavřel Trump.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Raději se posaďte. Hrůzostrašný příběh inkluze naruby! Slabozraká středoškolská učitelka zakoušela šikanu

17:13 Raději se posaďte. Hrůzostrašný příběh inkluze naruby! Slabozraká středoškolská učitelka zakoušela šikanu

Protiprávní výpověď, arogance vedení, nekončící soudy, psychické zhroucení. Tím vším si prošla silně…