Tu vlajku pryč! Noční vlky ,,vítaly" vlajky EU. Hlučné VIDEO ze Slovenska

06.05.2019 8:52

Na pietním aktu u Památníku Slavín v Bratislavě došlo k slovním šarvátkám. Muži s vlajkami Evropské unie či ukrajinskými vlajkami čekající na příjezd Nočních vlků, si vyměnili názory s těmi, kteří Noční vlky chtěli vítat.

Tu vlajku pryč! Noční vlky ,,vítaly" vlajky EU. Hlučné VIDEO ze Slovenska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Členové motorkářského klubu Noční vlci přijeli uctít památku padlých ruských vojáků. Před Olšanskými hřbitovy se shromáždili jejich příznivci i odpůrci

„Je třeba uctít památku mrtvých,“ říká muž ve vojenské uniformě. „I komunistického režimu si uctíme památku,“ odvětil muž s vlajkou EU. „A proč nyní máte žluté hvězdy?“ ptá se muže s praporem Evropské unie další z účastníků. „To jsou naše hvězdy,“ odvětil ten, jenž byl následně vyzván, aby dal vlajku Evropské unie pryč. Jedna z žen si na vlajky stěžovala i policii, ta však odvětila, že jde o ústavní právo se shromažďovat.

„Mají samozřejmě demokratické právo vyjádřit svůj názor. My jsme se totiž rozhodli vybrat euro za každý kilometr, který tady Noční vlci projedou. Vybrali jsme 1200 eur, které dáme organizaci věnující se obětem války na Ukrajině. Tato sbírka byla zveřejněná na internetu a vzbudila velkou pozornost,“ poznamenal jeden z organizátorů protestu proti příjezdu Nočních vlků.

Noční vlci mají blízký vztah s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, který navštěvuje jejich akce. Noční vlci každoročně pořádají jízdy Evropou k výročí konce druhé světové války. V neděli dorazili na Brněnsko, dnes míří do Prahy.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

10:04 Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu Rudý Zeman. Obrázek na obálce čtenáře utvrdí, že…