Tůma může být pražským primátorem. Pořád jsem lídrem TOP 09, říká

22. 11. 2011 16:33

Zastupitel za TOP 09 a její kandidát na post pražského primátora Zdeněk Tůma je zpět ve hře. Sice zatím nechce hovořit o tom, jak probíhají jednání mezi jeho stranou a ODS, sociální demokracie ale už avizovala, že pokud se TOPka dohodne s ní, Tůma by byl primátor.

Tůma může být pražským primátorem. Pořád jsem lídrem TOP 09, říká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Tůma
"Pořád jsem lídrem TOP 09, který ví, čeho chce v jednání dosáhnout. Ale opravdu nemám v úmyslu to partnerům vzkazovat prostřednictvím tohoto rozhovoru. Zatím jde o velmi čerstvý vývoj, s kolegy z našeho klubu v zastupitelstvu jsme jen krátce o možných variantách diskutovali," řekl Zdeněk Tůma v rozhovoru pro MF Dnes.

Tůma jako pražský primátor ale prý zatím není podmínkou TOP 09 pro jednání o nové koalici. Například šéf zastupitelů TOPky Tomáš Hudeček připouští, že během roku získal Bohuslav Svoboda, nynější primátor za ODS, renomé.

"Šli jsme do toho s tím, že budu primátor, když vyhrajeme volby, to bezpochyby. Teď záleží na řadě věcí, nepíše se říjen 2010, ale listopad 2011, situace není zcela identická," srovnává s loňským rokem Tůma.

Související: Jak to bylo s rozpadem pražské koalice. Víme více

Bývalý guvernér České národní banky je diskuzi o spolupráci na pražské radnici otevřený. "Museli bychom věřit tomu, že dáváme dohromady takovou koalici, která umožní uskutečnění změn, například v oblasti územního plánu, výkonu vlastnických práv, zadávání veřejných zakázek a tak dále," vyjmenovává.

I zbytek jeho strany by ho rád viděl jako primátora. "Je to jediný pořádný profesionál na peníze, který v zastupitelstvu je a má mandát od voličů. To, na čem se Praha dnes sype, jsou závazky. Oni sice odéesáci polepili Prahu heslem Nezadlužená budoucnost, ale my tu máme rozdělané akce, u kterých nejde odložit splatnost," uvedl šéf pražské TOP 09 František Laudát.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17:52 VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od…