Turci ve Vídni se opět předvedli. Hromadná bitka, pak pokus o teroristický útok

30.09.2016 12:33

Ve Vídni o sobě opět dala vědět turecká menšina. Jeden z jejích příslušníků chtěl nejprve na přechodu najet do chodce s pokřikem „Alláhu Akbar“. Na jiném místě se potom turecká skupina mužů porvala s Čečenci.

Turci ve Vídni se opět předvedli. Hromadná bitka, pak pokus o teroristický útok
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů
reklama

Včera odpoledne se podle Die Presse pokusil na přechodu pro chodce přejet jednadvacetiletý „Rakušan“ tureckého původu nejmenovaného muže. Ten však úmysl řidiče včas zpozoroval a podařilo se mu uskočit stranou. Nedošlo tedy k jeho zranění, ale utrpěl nicméně psychický šok. Podle očitých svědků řidič automobilu pokřikoval při svém nepochopitelném manévru „Alláhu Akbar“ a policie tak nevylučuje, že šlo o teroristický útok.

Oblíbený slogan muslimských teroristů navíc jednadvacetiletý mladík opakoval i po svém zatčení. Rakouský deník Kronen Zeitung navíc zjistil, že na zadním sedadle mladíkova vozu byl položený Korán. To by podle expertů skutečně nasvědčovalo tomu, že pokus najet do procházejícího chodce mohl mít teroristický podtext. K podobnému incidentu, byť s tragickými důsledky, došlo v červnu 2015 v Grazu, kde šestadvacetiletý pachatel zabil tři lidi a další desítky zranil.

O den dříve se udál ve Vídni další incident, do kterého byli zapleteni Turci. Vše začalo poté, co skupina čečenských mužů nabádala skupinu asi patnácti Turků, aby nedělali rámus. Skupinka tureckých mladíků se právě bavila v internetové kavárně nedaleko Knöllgasse a Quellenstrasse v desátém vídeňské obvodu a napomínání od Čečenců si nenechali líbit. Slovní roztržka brzy přerostla v brutální pouliční rvačku.

Do bitky se následně podle úřadů zapojilo nejméně dvacet mužů a jeden z Čečenců byl dokonce vyzbrojen nožem. Nejtěžší zranění však nakonec utrpěl muž ze Srbska, který spadl do cesty tramvaji a utrpěl vážná zranění obou nohou. Policie nyní vyšetřuje, jestli jej pod koleje strčil někdo ze skupiny Čečenců, nebo Turků a jestli se Srb sám pouliční rvačky zúčastnil či byl jen náhodným kolemjdoucím.

Těžce zraněný muž byl převezen do nemocnice, kde se ihned podrobil operaci. Nyní se již nachází mimo ohrožení života. Účastníkům hromadné rvačky se podle všeho podařilo uprchnout před příjezdem policie, která doposud nepotvrdila, jestli se jí podařilo některého z nich zatknout. Oba dva incidenty jsou dalším důkazem narůstající kriminality přistěhovalců v Rakousku za poslední měsíce. Před třemi týdny rakouské úřady odhalily, že zákon porušilo za prvních šest měsíců více než 11 000 žadatelů o azyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…