Tvář, kterou znáte z ČT: „Lipovská ven?“ Veliký výsměch. Ale také obvinění lidovce Bartoška

16.04.2021 16:30 | Zprávy
autor: mp

Že by členka Rady ČT Hana Lipovská porušila zákon? Když tohle slyšel poslanec hnutí ANO Aleš Juchelka, začal se ze srdce smát. To, jak byla zablokována volba nových členů Rady ČT, považuje poslanec za frapantní porušení demokratických pravidel, na kterých tento stát stojí. A pokud jde o samotnou Hanu Lipovskou, tak ta je podle Juchelky pronásledována podobně, jako komunisté v 50. letech minulého století pronásledovali své kritiky.

Tvář, kterou znáte z ČT: „Lipovská ven?“ Veliký výsměch. Ale také obvinění lidovce Bartoška
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Aleš Juchelka v pořadu Štrunc!

Aleš Juchelka se stal v roce 2017 poslancem za hnutí ANO. V rozhovoru pro Reflex.cz prozradil, že k politice ho dovedla smrt jeho desetiletého syna, který zemřel na vzácnou nemoc. Smrt milovaného syna mu prý pomohla překonat víra v Boha.

Teď se jako poslanec snaží pomoct lidem, které potkal podobný osud. Zasazoval se např. o to, aby se navyšoval příspěvek na péči o osobu blízkou. To, že pro tento návrh hlasovali např. i komunisté, pro Juchelku nepředstavuje problém. Zásadní podle něj je, že se navýšení podařilo prosadit.

„Voliči nějak rozhodli ... a kdyby opoziční strany tak strašně dbaly o to, aby komunisté o ničem nerozhodovali, tak by to neumožnily. Ale ony to umožnily,“ konstatoval Juchelka s tím, že jiné opoziční strany odmítly spolupracovat s Andrejem Babišem (ANO).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kolik bysme podle vás měli dávat na obranu?

Jste pro navýšení rozpočtu na obranu na 5% HDP? Pokud ano, kde na to vzít? To je totiž podle mě to klíčové.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

18:40 Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

„Žádám o písemnosti, které by měl podepisovat prezident, které povolují neznámým pachatelům rozprašo…