Tvrdý útok z Německa na nás, Polsko, Maďarsko a další, kteří nechtějí uprchlíky

25.08.2015 12:51

Německý deník Bild přišel s kritikou zemí, které nechtějí přijímat uprchlíky, mimo jiné si tak vzal na paškál i českého prezidenta Miloše Zemana. Německý text přinesl v překladu server Britské listy.

Tvrdý útok z Německa na nás, Polsko, Maďarsko a další, kteří nechtějí uprchlíky
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Bild poznamenal, že na obou stranách hranic Saska, v Česku a v Polsku, nejsou vítáni lidé, kteří byli donuceni opustit s minimem věcí svou zemi zničenou válkou. „V každém případě, pokud jde o vlády ve Varšavě a v Praze, ty se svým politickým kursem ‚Zavřeme všechny průchody‘ v posledních měsících mnohokrát osopily na Evropskou unii,“ píše s tím, že zvlášť pozoruhodně odmítavý je jejich postoj vůči muslimům. 

Deník Bild zaznemanává i výrok českého prezidenta Miloše Zemana, který měl pronést, že slušný muslim je tak protikladné tvrzení jako výraz slušný nacista. „Také v Polsku se váleční uprchlíci rozlišují na uprchlíky první a druhé kategorie, ano, podle náboženství,“ poznamenává deník.

Pobaltské státy, stejně jako Slovensko, navíc hovoří o nemožnosti integrovat muslimy, neboť tu nejsou mešity. 

Brusel? Chtěl by zasáhnout. Avšak Evropská komise naráží se svými plány na zavedení povinných kvót na přijímání uprchlíků na hranice své moci. Už dvakrát se vrcholná schůzka o uprchlickém problému zcela rozložila – kvůli odporu Velké Británie a četných východoevropských zemí,“ poznamenává Bild s tím, že návrhy blokovaly Chorvatsko, Slovinsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko a Kypr. V popředí podle něj stojí maďarský premiér Viktor Orbán, který přijímání uprchlíků dokonce označuje za „šílenou myšlenku“. 

V Německu, které v současnosti podle slov ministra vnitra Thomase de Mazièrea přijímá až 40 procent veškerých uprchlíků, je pro politiky stále obtížnější skrývat svůj hněv nad ulejváky v ostatních zemích EU,“ poznamenává deník. 

Ke slovu tak již přichází i prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker, který požádal o víkendu o celoevropské řešení uprchlické krize. Žádný jednotlivý členský stát Unie dle něj nemůže zvládnout imigraci samostatně, řekl. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak takhle to máte s tou EU. Miroslav Kalousek se prořekl, podle koho se řídí

15:20 Tak takhle to máte s tou EU. Miroslav Kalousek se prořekl, podle koho se řídí

Politické drama na Twitteru. Europoslanec Jan Zahradil se špičkoval s předsedou poslaneckého klubu T…