Ty nám lžeš, ty nejsi ze Sýrie! Mazej pryč. Rakušané se naštvali a vrací uprchlíky zpět

30.12.2015 12:12

Stovky běženců, kteří s migrační vlnou dorazili až do Rakouska, se dočkaly při své cestě za západoevropským sociálním státem hořkého zklamání. Rakušané je totiž obrátili a poslali zpět do Slovinska. Důvodem je podle všeho jejich lhaní o vlastním původu.

Ty nám lžeš, ty nejsi ze Sýrie! Mazej pryč. Rakušané se naštvali a vrací uprchlíky zpět
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.
reklama

Anketa

Kterou celebritu byste volili v prezidentských volbách, pokud by kandidovala?

hlasovalo: 17759 lidí

Západní politici v čele s Angelou Merkelovou několikrát jasně řekli, že preferovanou skupinou uprchlíků budou Syřané, prchající před občanskou válkou, a dále pak Afghánci. Výsledkem toho je, že většina migrantů uvádí jako zemi svého původu právě Sýrii nebo Afghánistán.

Tak to je i s běženci, kteří se v posledních dnech snažili dostat ze Slovinska do Rakouska. Jenže rakouské policii v hraniční zemi Korutany došla trpělivost a začala tvrzení přicházejících „Syřanů“ prověřovat. A výsledky byly značně překvapivé.

Policejní mluvčí Rainer Dionisio rakouské veřejnoprávní televizi řekl: „Většina z nich tvrdí, že jsou ze Sýrie. Ale obvykle stačí krátký rozhovor, abychom zjistili, že rozhodně nepocházejí z regionu, který uvádějí. Neodpovídá jejich dialekt, někdy ani jazyk a nedokáží uvést ani žádné podrobnosti o jejich údajně domovské zemi,“ dodává policejní mluvčí.

Celý text v angličtině ZDE

Rakušané se rozhodli, že takové lidi, u kterých jsou pochybnosti, vůbec nebudou přijímat. To v praxi znamená odsunutí zpět do Slovinska, odkud přicházejí. Podle slovinského ministerstva vnitra bylo takto jen od soboty posláno zpět 413 lidí.

Rakousko zvýšilo bezpečnostní opatření po informaci tajných služeb o chystaných teroristických útocích mezi Vánocemi a Novým rokem.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…