Ty pacienty chtějí uměle vyrobit! Akce proti covidu: Hádky s policií o roušky

28.10.2020 12:54

Na náměstí Republiky v Praze se dnes sešla stovka odpůrců vládních opatření na demonstraci nazvané Manifestace za svobodu. Pořadatel akce David Tesař před přítomnými hlásal, že „vláda opatřeními likviduje životy lidí“. Na shromáždění už došlo k několika potyčkám s policií, někteří demonstranti ani nemají nasazenou roušku, za což jim hrozí pokuty.

Ty pacienty chtějí uměle vyrobit! Akce proti covidu: Hádky s policií o roušky
Foto: repro FCB
Popisek: Demonstranti diskutují s policisty
reklama

Policie již akci uzavřela pro další účastníky, protože se na místě sešlo maximálně povolených sto lidí. Jak je vidět z dostupných záběrů, někteří demonstranti nemají nasazené roušky a dochází ke konfrontacím s policisty.

„V tento sváteční den jsme se sešli na tomto místě, kde byla kdysi založena Československá republika. Sešli jsme se tu jako obyčejní lidé, kteří nemají nic společného s politiky. Jsme tu, abychom bojovali za všechny pracující lidi, kteří teď pracovat nemohou. Vláda nás od jara soustavně stíhá svými opatřeními a nepomáhá nám, naopak nás sráží na kolena. Když jsme se v létě zvedli, tak nás teď ještě tvrději sráží na kolena,“ prohlásil za potlesku demonstrantů svolavatel David Tesař.

„Vláda nám vzala ty polštáře, které jsme měli, jak nám doporučovala paní ministryně Schillerová,“ burácel Tesař. „Vláda vykradla národní banku a připravila nás o naše peníze. Pustili se ale také do našeho státu, do jeho fungování, do našich rodin,“ hlásal Tesař, s tím, že nezpochybňuje covid, ale vládní opatření, která ničí život.

„My nezpochybňujeme nemoc, covid, my zpochybňujeme opatření vlády, která likvidují životy, naše práva a naši zemi. Nikdo doposud nedokázal vysvětlit, jak opatření vlády, a zda vůbec, zabírají na covid. Ale my víme, že ničí nás! Chceme zpět normální svobodný život! Aby se tato vláda vrátila zpátky do ústavních kolejí. Chceme svobodu a pravdu!“ křičel do mikrofonu Tesař za hlasitého potlesku. V projevu též nařkl vládu, že covidové pacienty chce svými nařízeními sama „vyrobit“ a naplnit jimi nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …