Šichtařová hned na úvod poznamenala, že v byznysu jde především o to, co člověk umí, nezáleží na tom, zda je mužem, či ženou. Prý dokonce nezáleží ani na vysokoškolském titulu, nýbrž jen na tom, co člověk umí. A pokud už jde o nějakou diskriminaci, tak se setkává s pozitivní diskriminací. Když nestíhá jít na nějakou besedu, navrhuje pořadatelům, že by místo ní mohl jít její partner, také ekonom, Vladimír Pikora. „A velmi často se dozvím, že on tam jít nemůže, protože oni hledají ženu,“ upozornila Šichtařová.
Kodyšová to však vidí jinak. Podle ní ženy v Česku stále čelí určitým omezením, stále se od nich očekává, že ony budou pečovat o rodinu a muž bude vydělávat. „Mělo by to směřovat tam, aby se lidé mohli seberealizovat, ať už jsou muži, nebo ženy,“ zdůraznila Kodyšová s tím, že pozitivní diskriminace by se měla objevovat častěji. Třeba při debatách o porodu, kterých se často zúčastňují jen muži.
Proto je dobře, že tu máme neziskové organizace, které se zabývají problematikou genderu – rolím žen a mužů ve společnosti. „Pokud vlastně nedojde k určitému posunu v této oblasti, Česká republika na tom nebude tak dobře, budeme tady mít větší chudobu žen, budeme tady mít nižší nezaměstnanost matek malých dětí. To, že tady jsou různé neziskové organizace, které se tomuto tématu věnují a které pro stát plní tuto službu prostřednictvím grantů a dotací, tak to vidím jako dobré a potřebné,“ zdůraznila Kodyšová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp