U Zemanovců jsem mohla být dávno, prohlásila v ČT Benešová

6. 2. 2013 21:11

Hostem pořadu Hyde Park byla místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová. mluvila hlavně o nově zvoleném prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i o dalším směřování ČSSD.

U Zemanovců jsem mohla být dávno, prohlásila v ČT Benešová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Rusnokovy vlády Marie Benešová
reklama

Benešová je přesvědčena, že Zeman bude prezidentem nadstranickým. „On tuto novou roli zvládne. Bude nadstranický a bude prolidový,“ zhodnotila. Že by Zeman odvolal premiéra Petra Nečase a dosadil současného prezidenta Václava Klause na jeho místo, nevidí Benešová jako reálné.

Benešová také odmítla, že by se k Zemanovi „objednávala“ na schůzku. Rozhodně ji nezajímalo, jestli k nově zvolenému prezidentovi půjde dřív nebo později než předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. „Já jsem po žádném harmonogramu nepátrala. Ten termín vybírá prezident,“ uvedla.

Jeden z diváků se ptal, proč Benešová raději nevystoupí z ČSSD a nepřejde do SPOZ. Problémem pro ni ale byl zejména Miroslav Šlouf. „V té straně už jsem dávno mohla být, bylo mi nabízeno členství,“ prozradila. Fakt, že má jiné názory než jiní lidé ve vedení ČSSD, je podle ní v pořádku.

Otázce, zda by nebyl neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier lepším předsedou ČSSD než současný lídr Bohuslav Sobotka, se Benešová vyhnula. „Musel by kandidovat a on nekandiduje,“ řekla Benešová. Jednu divačku ujistila, že se bude zajímat o to, proč její spolustraník Zdeněk Škromach navštívil ve vazbě Davida Ratha.

Zemanovci mají problém se spekulacemi kolem prezidentské kampaně. Mluví se i o falešných sponzorech. „Hodně jsme o tom slyšeli, nicméně je to otázka na pana Zemana. Já si myslím, že oni teď udělají nějakou inventuru a seznámí s tím veřejnost,“ řekla Benešová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…