U břehů Libye se prý potopila loď se stovkami běženců

27.08.2015 21:58 | Zprávy
autor: vam, čtk

U libyjského přístavního města Zuára se dnes potopila loď se stovkami běženců. Agentuře Reuters to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel. Asi stovka lidí přežila, další podle něj zřejmě zůstali uvězněni v potápějícím se plavidle. Italská pobřežní stráž, která koordinuje záchranné práce Evropské unie ve vodách u libyjského pobřeží, zatím zprávy o potopení lodi nepotvrdila.

U břehů Libye se prý potopila loď se stovkami běženců
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Zkázu plavidla naopak potvrdil jiný místní činitel a novinář působící v severolibyjské Zuáře. Informace o možných obětech ale neměli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

13:05 Poslankyně STAN „vycestovala“. A Nerudová se smála, jak doběhla Okamuru

Tomio Okamura zrušil parlamentní cestu do Bruselu, kde chtěly poslankyně STAN a Pirátů konferovat o …