U českých Zemanovců je ruská agentka, tvrdí polská rozvědka. Plánuje rozkrýt celou síť

04.06.2016 13:33

Polská tajná služba se zajímala o českou političku Annu Čurdovou. Ta bývala stínovou ministryní za ČSSD, nyní je členkou Strany práv občanů (SPO - dříve Zemanovci). Informoval o tom server Novinky.cz.

U českých Zemanovců je ruská agentka, tvrdí polská rozvědka. Plánuje rozkrýt celou síť
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Polská kontrarozvědka zadržela v souvislosti s obviněním z proruské špionáže prvního vůdce politické strany Mateusze Piskorského z neparlamentní Změny, píše server s odvoláním na polský deník Gazeta Wyborcza.

Proruští aktivisté z různých zemí totiž chystají protesty ve Varšavě během červencového summitu Severoatlantické aliance a polská kontrarozvědka ABW má za to, že jsou připravovány z Moskvy.

Celý text je ZDE

Piskorski, který býval poslancem za populistickou stranu Sebeobrana, byl zatčen již 17. května. Týž den ABW vyslýchala dalších pět členů vedení Změny a zajímala se o kontakty s představiteli podobných organizací v Evropě.

Agenty zajímala konkrétní jména

Agenty ABW podle deníku zajímala konkrétní jména: šéfredaktor krajně pravicového německého měsíčníku Zuerst! Manuel Ochsenreiter, Piotr Luczak z německého levičáckého uskupení Levice (Die Linke) a „česká sociální demokratka Anna Čurdová“. Změnu politické příslušnosti Čurdové totiž deník nezohlednil.

ABW se podle deníku zajímala také o kontakty s podobnými uskupeními z Rumunska, Maďarska a se slovenskou parlamentní stranou LSNS Mariana Kotleby.

„Podobně jako Změna jsou to odpůrci přítomnosti amerických vojsk v naší části Evropy. Mezi stoupenci jsou jak krajní levičáci, tak nacionalisté. Spojuje je myšlenka spolupráce s Ruskem Vladimira Putina. A co je důležité, jejich členové jednali s polskou Změnou o příjezdu do Varšavy, aby demonstrovali během červencového summitu,“ napsala Gazeta Wyborcza a dodala, že po zásahu ABW je otázkou, zda zahraniční politici na demonstrace proti NATO přijedou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…