U nás jsou děti odebírány nesmyslně často, varuje někdejší norský politik

12.12.2014 23:05

Bývalý norský politik a novinář Jan Simonsen v pátečních Událostech, komentářích hovořil o případu dvou českých chlapců z Norska, o jejichž navrácení bojuje matka s tamními úřady už roky. Původně byly děti odebrány pro podezření ze sexuálního zneužívání. To se sice neprokázalo, ale děti se do původní rodiny po tři roky nevrátily.

U nás jsou děti odebírány nesmyslně často, varuje někdejší  norský politik
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Jan Simonsen v Událostech, komentářích

Do Norska se dokonce chystá vyrazit delegace českých poslanců. Podle Simonsena se ale kolem tohoto problému dost mlčí, ačkoli by se o tom mělo co nejvíce mluvit. „Zejména iniciativa kolem europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) je velmi prospěšná," podotkl.

Rozhodně nepovažuje za správné odebírat děti rodinám, mělo by k tomu docházet jen v mezních případech. To se ale podle Simonsena neděje. „Úřad odebírá děti rodinám jen kvůli malým problémům, které je možné řešit jinak," uvedl. Pokud by byli rodiče drogově závislí, tak pak je možné tento postup pochopit, ale v řadě případů zkrátka ne. Děti, které se dostaly do pěstounských rodin, se podle Simonsena budou chtít vrátit k původním rodinám, jakmile dovrší osmnáctý rok věku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…