U ruského velvyslanectví v Praze se konala pieta za oběti leteckého neštěstí

25.12.2016 20:51

Několik občanů České republiky přišlo k velvyslanectví Ruské federace v Praze uctít památku tragicky zesnulých pasažérů a posádky letu TU-154 mířícího z Ruska do Sýrie. Z dosud neznámých příčin se stroj zřítil do vln Černého moře po mezipřistání u ruského letoviska Soči. Čeští občané, mezi nimiž nechyběli senátor Jaroslav Doubrava a občanská aktivistka Jelena Vičanová, zapálili před velvyslanectvím svíčky a položili květiny.

U ruského velvyslanectví v Praze se konala pieta za oběti leteckého neštěstí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska
reklama

Rusko truchlí. Po pádu letounu TU-154 s 92 lidmi na palubě bude vyhlášen státní smutek. Soustrast ruskému lidu vyjadřují i čeští politici v čele s prezidentem Zemanem. Přidal se k němu mimo jiné i ministr kultury Daniel Herman, poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) a senátor Jaroslav Doubrava. Ten se přišel obětem tragédie poklonit k velvyslanectví Ruské federace v Praze.

Spolu s ním se pietního aktu zúčastnili i další občané, kupříkladu občanská aktivistka Jelena Vičanová, která se netají se sympatiemi k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a velkým respektem k Ruské federaci. Důrazně hájí také českého prezidenta Miloše Zemana. Toho označila za „báječného, výborného a nejúžasnějšího prezidenta“. Tyto superlativy neváhala použít ani před kamerami České televize v pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové.

Dnes se však Jelena Vičanová neradovala. Před ambasádou Ruské federace prohlašovala, že se jí zármutkem nad tragickým osudem pasažérů a posádky letounu TU-154 mířícího do Sýrie takřka nedostává slov. „Opravdu je to veliká tragédie. Jak pro Rusko, tak pro rodiny i pro blízké. Asi tomu pořád nějak nemůžu věřit,“ pronesla před ruskou ambasádou zarmouceně. Senátor Jaroslav Doubrava jí stál po boku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…