U tohohle nechci asistovat. Smrt. Hejtmanka promluvila o skutečné situaci v ČSSD

11.01.2018 7:02

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská se ve svém komentáři vyjádřila k tomu, komu slouží mrtvé ticho v ČSSD, jak to nazvala. Poukazuje také na volební propadák, kdy se strana z 33 % propadla na sedm.

U tohohle nechci asistovat. Smrt. Hejtmanka promluvila o skutečné situaci v ČSSD
Foto: Archiv Ivany Stráské
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
reklama

Příčin propadu je podle Stráské řada a mluví se o nich podle toho, kdo právě mluví. „Od striktního obviňování vedení po voliče, který neocenil blaho, jež mu strana chtěla přinést. Ale nejvíce se prostě mlčí,“ sdělila Stráská s tím, že je přesvědčena, že jednou z hlavních příčin postupného pádu a současného debaklu je právě mlčení a umlčování. 

Anketa

Dělá Zeman dobře, když nechodí do debat s protikandidáty?

hlasovalo: 13505 lidí

„V několika posledních letech se totiž problémy řešily tím, že se o nich nemluvilo. A kdo mluvil, byl označen za zrádce, rozvraceče, případně pučistu. Ostatně, na tzv. ‚lánský puč‘ snad věří dnes už jen ti opravdu naivní. Na posledním sjezdu jsme se téměř potichu a podle pokynů nového vedení ‚sjednotili‘ a úkol zněl jasně: ‚Strana musí být jednotná, jinak jí volič nevěří. Nesmíme své problémy ventilovat navenek, abychom nepůsobili jako rozhádaná strana. Budeme mluvit jednou řečí‘,“ podotkla Stráská. 

A podle ní nastalo postupně mrtvé ticho. „Ti, kteří už před čtyřmi lety upozorňovali na chybný směr, který byl jednobarevným vedením prosazován, byli označeni, diskreditováni a posléze zbaveni i možnosti kandidovat. Přestože tradičně ty ‚své‘ volby vyhrávali,“ dodala. 

„A když nyní došlo na jejich slova a strana se propracovala na pěkných 7 %, dovolují si chtít v nějaké platformě diskutovat? O programu, funkčnosti strany? Dokonce o sebereflexi vedení! 
Raději tedy ticho. Ale pozor, v tomto tichu někteří zajisté potichu pracují, aby s využitím technologie moci, kterou tak dobře předvedli na brněnském sjezdu, opět postavili vedení, v němž nebudou žádní kverulanti, platformisté, nedej bože zemanovci. Nejlépe podobné jako to předchozí. A to se možná promlčí ke klinické smrti této kdysi tak významné strany. Za rok, za dva? Nechci u toho potichu asistovat,“ uzavřela jihočeská hetjmanka.

Celý příspěvek Ivany Stráské:

Komu slouží mrtvé ticho v ČSSD?
Z kdysi 33 % na 7, to je cesta ČSSD v posledních letech. Příčin je řada a mluví se o nich podle toho, kdo právě mluví. Od striktního obviňování vedení po voliče, který neocenil blaho, jež mu strana chtěla přinést. Ale nejvíce se prostě mlčí.
Jsem přesvědčena, že jednou z hlavních příčin postupného pádu a současného debaklu je právě mlčení . A umlčování. V několika posledních letech se totiž problémy řešily tím, že se o nich nemluvilo. A kdo mluvil, byl označen za zrádce, rozvraceče, případně pučistu. Ostatně, na tzv. "lánský puč" snad věří dnes už jen ti opravdu naivní. Na posledním sjezdu jsme se téměř potichu a podle pokynů nového vedení "sjednotili" a úkol zněl jasně: "Strana musí být jednotná, jinak jí volič nevěří. Nesmíme své problémy ventilovat navenek, abychom nepůsobili jako rozhádaná strana. Budeme mluvit jednou řečí. "

A tak nastalo postupně mrtvé ticho. Ti, kteří už před čtyřmi lety upozorňovali na chybný směr, který byl jednobarevným vedením prosazován, byli označeni, diskreditováni a posléze zbaveni i možnosti kandidovat. Přestože tradičně ty "své" volby vyhrávali.
A když nyní došlo na jejich slova a strana se propracovala na pěkných 7% , dovolují si chtít v nějaké platformě diskutovat? O programu, funkčnosti strany? Dokonce o sebereflexi vedení! 
Raději tedy ticho. Ale pozor, v tomto tichu někteří zajisté potichu pracují, aby s využitím technologie moci, kterou tak dobře předvedli na brněnském sjezdu, opět postavili vedení, v němž nebudou žádní kverulanti, platformisté, nedej bože zemanovci. Nejlépe podobné, jako to předchozí. A to se možná promlčí ke klinické smrti této kdysi tak významné strany. Za rok, za dva? Nechci u toho potichu asistovat.

Straska

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

15:25 Čeští muslimové a terorismus? Je zde text, který odhalil mnohé

V České republice je něco přes 20 tisíc vyznavačů islámu. Tito čeští muslimové znovu a znovu odsuzuj…