ÚOHS opět zrušil pokutu pro Ministerstvo obrany. Znovu dojde k vyšetřování pochybného nákupu pušek

27.09.2016 13:55

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj v pořadí už podruhé zrušil pokutu ministerstvu obrany za údajně chybný nákup pušek pro přesnou střelbu na vzdálenost 600 metrů. Případem se budou zabývat znovu jeho podřízení, vyplývá z webu ÚOHS. Ministerstvo mezitím zakázku za zhruba 100 milionů korun zrušilo, nové zbraně neobstály v zátěžových testech. Resort měl nejdříve zaplatit 75.000 korun, poté ÚOHS pokutu snížil na 30.000 korun.

ÚOHS opět zrušil pokutu pro Ministerstvo obrany. Znovu dojde k vyšetřování pochybného nákupu pušek
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

ÚOHS původně vadilo, že ministerstvo změnilo zadávací podmínky a neprodloužilo dostatečně lhůtu pro podání nabídek firem. Z podmínek vypustilo například požadavek na obal zbraně pro seskok padákem.

Právní posouzení případu ze strany Rafajových podřízených bylo ale chybné. Nově se mají zabývat například některými novými argumenty ministerstva. Případ musí znovu posoudit i s ohledem na poslední změny zákona o veřejných zakázkách.

Nákup nových pušek měl jednak srovnat používanou ráži se standardem Severoatlantické aliance, ale hlavně nahradit dnes používané sovětské pušky Dragunov konstrukčně vycházející ze 60. let. Resort původně podepsal kontrakt na 238 pušek za 98,3 milionu korun. Součástí dodávky měly být i denní a noční optoelektronické zaměřovače, soupravy náhradních dílů a nářadí pro údržbu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…