USA a EU udělaly „bububu“ na Erdogana

18. 7. 2016 14:22

Americký ministr zahraničí John Kerry uvedl, že turecký státní převrat by mohlo ohrozit členství země v Severoatlantické alianci. A s varovnými slovy se přidala i evropská ministryně zahraničních věcí Federica Mogheriniová. Píše to server The Independent.

USA a EU udělaly „bububu“ na Erdogana
Foto: archiv
Popisek: Sergej Lavrov a John Kerry

Podle Kerryho by Turecko o své členství mohlo přijít tehdy, pokud nedodrží zásady demokracie proti těm, kdo se pokusili o převrat. A turecká vláda se prý jeho slov, stejně jako slov, která zaznívají z Evropské unie, polekala a vyzvala, aby skutečně byla demokracie zachovávána. Obdobně totiž Turky vyzvala právě i Mogheriniová.  

Původní text ZDE.

Po neúspěšném státním převratu byly odvolány tisíce lidí, ať již z řad policie, armády, soudnictví, či dalších státních orgánů. Prezident Erdogan se dokonce nechal slyšet, že lidé, kteří se o převrat pokusili, musí zaplatit a že vláda zváží zavedení trestu smrti. A o tom právě hovořila Mogheriniová, že země, které umožňují trest smrti, nemohou do Evropské unie. Celý incident podle jejích slov rozhodně zemi nedovoluje vzdát se základních lidských práv a právního státu. „Budeme velmi ostražití,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…