USA prý podporují Al-Káidu, a není to vtip. V Sýrii se věci vyvíjí tak, jak Washington nechce

02.05.2016 6:42 | Zprávy

O tom, že Američané podporují v Sýrii al-Káidu, píše na serveru Literarky.cz analytička Tereza Spencerová. Poukazuje na to, že Washingtonu se nejspíš bude „prodávat“ podpora al-Káidě přece jen citelně hůř než syrský a ruský boj proti ní. Proto prý lze očekávat masivní vlnu antiasadovské propagandy.

USA prý podporují Al-Káidu, a není to vtip. V Sýrii se věci vyvíjí tak, jak Washington nechce
Foto: Markéta Kutilová
Popisek: Snímky zachycují kurdské bojovníky na hranici s Islámským státem.

Podle Spencerové je pozoruhodná pozice Washingtonu vůči „umírněným“ teroristům z Islámské armády nebo Ahrár aš Šám, kteří po dohodě o „zastavení nepřátelských akcí“ nebyli na nátlak Saúdů zařazeni na seznam oficiálně povolených „terčů“. Obamova administrativa sice připouští, že obě skupiny jsou „promíchané“ se syrskou franšízou al-Káidy, Frontou an-Nusrá, současně ale odmítá ruskou žádost o zařazení obou skupin mezi teroristy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Podáte nějaké trestní oznámení?

Jestli podle vás došlo v bitcoinové kauze ke korupci a já bych tomu i věřila, tak neměla by to řešit i policie? Podáte nějaké trestní oznámení? Děkuji za odpověď. Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Smutné.“ Orbán udeřil. Setkání Trumpa s Putinem a role EU

12:32 „Smutné.“ Orbán udeřil. Setkání Trumpa s Putinem a role EU

Setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina je každou hodinou blíž. Maďarský premiér Viktor Orbán k na…