USA prý tlačí na Evropu kvůli sankcím proti Rusku. Když je zruší, přijde z Washingtonu trest

22. 4. 2016 20:17

USA údajně vyvíjejí nátlak na Evropskou unii. Vyhrožuje, že pokud EU zruší sankce proti Rusku, budou ji USA pokutovat. A to bez ohledu na to, jak se k sankcím proti Rusku staví evropský byznys. Informuje web prvnizpravy.cz

USA prý tlačí na Evropu kvůli sankcím proti Rusku. Když je zruší, přijde z Washingtonu trest
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto
reklama

Evropská unie nemůže zrušit sankce proti Rusku. Má totiž strach, že když by to udělala, snesl by se na ni hněv USA v podobě sankcí, pokut a jiných represivních opatření. A to navzdory evropským byznysům, které na sankcích tratí.

Některé evropské země je však těžké přesvědčit, například takové Maďarsko či Řecko byly proti zavedení sankcí od samého počátku, přidávají se k nim Itálie či Rakousko, Německo však zatím stále tvrdí, že sankce jsou správné.

Německá veřejnost je však rozpolcená. „Západní Němci považují německou politiku ve vztahu k Rusku za mírnou až přátelskou, na východě země často dospívají k závěru, že vláda vede příliš tvrdou politiku.“

Celý text zde.

Z Ruska se tak podle německého webu Wirtschaftswoche stane nový Írán. USA totiž kdysi pokutovaly každého, kdo se pokusil s Íránem obchodovat i navzdory sankcím, což vedlo k tomu, že mnoho firem s ním zcela přestalo spolupracovat ze strachu o vztahy s USA.

Výsledkem je to, že Washington dosáhne svého přímo nebo nepřímo. Evropská tvrdá politika proti Rusku se jen tak nezmění, jinak by si EU znepřátelila USA.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …