USA zahájily třetí světovou válku, píše renomovaný český komentátor

06.06.2014 11:52

Spojené státy americké zahájily třetí světovou válku proti Rusku a Číně. Nebo jsou přinejmenším ve finální fázi příprav na neodvratný konflikt. Napsal to publicista Martin Hekrdla na server Literarky.cz. Podle něj je evidentní, že administrativa prezidenta Obamy již spustila konfrontaci.

USA zahájily třetí světovou válku, píše renomovaný český komentátor
Foto: KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman s americkým prezidentem Barackem Obamou ve Varšavě
reklama

Hekrdla připomíná zprávu agentury Reuters, která je prý výmluvná už svým názvem: „Západ zvažuje, jak zastavit - nebo vést - třetí světovou válku.“ Jenže česká média, která tu samou agenturu zuřivě citovala po nešťastném výroku ministra Stropnického, tuto zprávu ignorovala.

Podle Hekrdly je zjevné, že pozornost USA se přesouvá od mlhavého projektu „války s terorismem“ či „darebáckých států“ malé či střední velikosti na konfrontaci s největšími supervelmocemi - Ruskem a Čínou.

Ve stínu událostí na Ukrajině proběhla před dvěma týdny konference v Singapuru, která naznačila zvýšené napětí mezi USA a Čínou. Bezprostředně poté prezident Obama při projevu ke kadetům West Pointu mluvil o nezbytnosti nasazení armády při „regionální agresi“, přičemž kromě Ukrajiny jmenoval též Jihočínské moře. Hned poté se rozjel do Evropy a spojencům z NATO začal nabízet takové posílení spolupráce, jaké by od něj čekal málokdo.

Celý text ZDE

Hned vzápětí se ve Varšavě sešel s nově zvoleným ukrajinským prezidentem Porošenkem, kterého velkolepě vychválil, bohužel zrovna v době, kdy všem zpravodajstvím vládl případ ze vzbouřeneckého Luhansku, kde raketa ukrajinské armády namířená na budovu veřejné správy roztrhala pět žen, které spolu mluvily na ulici. Narychlo připravenou verzi, že vzbouřencům vybuchla vlastní munice, už stačili vyvrátit pozorovatelé OBSE.

Přesto mírový nobelista Obama vychvaloval tohoto muže, jehož tajné služby prezentovaly jako nelítostného oligarchu spjatého s rozsáhlou korupcí. Kromě toho se USA snaží Číně přehradit životně důležité Jihočínské moře a nechává spojence Porošenka operovat s těžkou technikou jen nějakých 300 kilometrů od Moskvy.

Proto prý není sporu, že USA již třetí světovou válku odstartovaly. A podle Hekrdly by ji odstartovaly, i kdyby v Kremlu místo Putina seděl archanděl Gabriel.      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

7:24 Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

Vláda zatím nerozhodla o další úpravě covidových restrikcí. Jejich podoba bude záviset i na tom, zda…