Uběhl rok a je tu další velká Putinova tiskovka. Už pojedenácté

17.12.2015 9:49

Ruská média dnes ovládne totální mobilizace spojená s pravidelnou každoroční tiskovou konferencí hlavy státu. Už pojedenácté Vladimir Putin předstoupí před novináře, aby je seznámil se svým hodnocením světové politiky a vnitropolitické situace státu v odcházejícím roce. Přítomno bude 1400 novinářů, několika ovšem Kreml akreditaci bez odůvodnění upřel.

Uběhl rok a je tu další velká Putinova tiskovka. Už pojedenácté
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace
reklama

Putina bude v Rusku několik hodin plný éter, tiskovku přímo přenášejí všechny celoplošné televize a mnoho rozhlasových stanic. Na konferenci, která už tradičně nese v Rusku označení „velká“, má ruský vůdce odpovědět na všechny zadané otázky. Přednost při pokládání dotazů budou mít ale ruští novináři, zejména ti regionální, upozornil v předvečer akce kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.

Konference začne v 10:00 SEČ, jak dlouho ale bude prezident s novináři hovořit, není jasné. Rekordní byl prozatím rok 2008, kdy Putin odpovídal na otázky téměř pět hodin. Odpovědi ruského prezidenta budou nepochybně zajímat i cizinu, Putin podle očekávání zhodnotí ruskou vojenskou kampaň v Sýrii, nevynechá ukrajinskou krizi a okomentuje vztahy se Západem.

Na dotaz novinářů, zda formát prezidentova vystoupení není na čase po letech modernizovat, reagoval mluvčí Kremlu překvapeně. Nic takového podle Peskova není zapotřebí, protože způsob, jakým Putin komunikuje s médii, je „věčný“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…