Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít

19.08.2022 11:35 | Ze sítí

„Hysterická tragédie.“ Tak někteří hodnotí facebookovou obhajobu „vnitro není lehká disciplína“ ministra vnitra Víta Rakušana, který čelí jedné zatěžkávací zkoušce za druhou. V rámci toho varuje, kdo se s pomocí dehonestace jeho osoby, hnutí STAN i celé vládní pětikoalice dere zpět k moci. Spolu s tím sdílí pocit ohrožení a strach o vlastní bezpečí.

Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14762 lidí
Expremiér Andrej Babiš (ANO) se podle Víta Rakušana snaží, aby oslabený STAN zmizel z vlády a přepsalo se politické hřiště. „Na tahu bude prezident a může začít jeho poslední velká partie na rozloučenou,“ komentuje ministr vnitra Babišovy jízdy obytným vozem za voliči.

Snaha dostat STAN podle Rakušana zřejmě nezná mezí, začíná mít proto obavy o vlastní bezpečí. „Aby vypadnul STAN z vlády, je potřeba zabít mě. Zničit, znevěrohodnit. Je v tom něco osobního, to cítím. Ale, přátelé, je tady především vnitro,“ upozorňuje ministr.

Vnitro je podle Rakušana „v očích holek a kluků z holdingu centrum moci, kontroly nad státem, silovými složkami“. „Tihle lidé prostě nemohou z podstaty své nátury ani uvěřit, že jsem jako ministr nikdy neviděl spis týkající se kauzy našeho spolustraníka. Z jejich pohledu je nezávislý státní aparát deformací,“ dodává.

K Rakušanovu vyjádření nemohl mlčet sociolog Jan Sládek, hodnotí jej jako „nešťastnou krizovou komunikaci“, která působí jako „výmluvy a obcházení problému“.

„Chápu, je to těžký. Komunikovat vládní průšvihy do médií je něco jiného než si obecné věci vyříkat na zastupitelstvu. Nebo mítink s občany na rynku. Je to příklad upřímné, nešťastné krizové komunikace. Možná se to dá uhrát na upřímnost, ale nevím, ze všeho nejmíň teď STAN vypadá jako parta skautů.

Vzhledem k tomu, jaká mají ministerstva a jaké věci nás čekají na podzim, tak by možná stálo za to řešit komunikaci profesionálně.

Jinak myslím máme problém všichni,“ uvedl a dodal s tím, že Rakušanova komunikace působí „dlouze jak poslední díly Harryho Pottera. Ublíženě a výmluvně, jako obcházení hlavního problému“.

Marketér Jakub Horák si nad příspěvkem ministra vnitra stručně povzdechl: „Tohle je fakt hysterická tragédie,“ napsal ve své facebookové reakci.

Ministr Vít Rakušan za závěr svého vyjádření pak dodal: „Dovolím si nakonec neskromně říct, že i přes počet bojišť, kde jsem vedl a vedu válku, se za své působení na vnitru nemusím stydět. A mám chuť vám všem dokázat, že na vnitru se dají dělat moc zajímavé a užitečné věci. Je to, bude to ministerstvo bezpečí.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

14:40 Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

Drzost, s jakou přistoupila ČSSD k nominaci Anny Šabatové, volič nepotřebuje. „Populus“ je lid, prot…