Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít

19.08.2022 11:35 | Ze sítí
autor: nab

„Hysterická tragédie.“ Tak někteří hodnotí facebookovou obhajobu „vnitro není lehká disciplína“ ministra vnitra Víta Rakušana, který čelí jedné zatěžkávací zkoušce za druhou. V rámci toho varuje, kdo se s pomocí dehonestace jeho osoby, hnutí STAN i celé vládní pětikoalice dere zpět k moci. Spolu s tím sdílí pocit ohrožení a strach o vlastní bezpečí.

Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan

Expremiér Andrej Babiš (ANO) se podle Víta Rakušana snaží, aby oslabený STAN zmizel z vlády a přepsalo se politické hřiště. „Na tahu bude prezident a může začít jeho poslední velká partie na rozloučenou,“ komentuje ministr vnitra Babišovy jízdy obytným vozem za voliči.

Snaha dostat STAN podle Rakušana zřejmě nezná mezí, začíná mít proto obavy o vlastní bezpečí. „Aby vypadnul STAN z vlády, je potřeba zabít mě. Zničit, znevěrohodnit. Je v tom něco osobního, to cítím. Ale, přátelé, je tady především vnitro,“ upozorňuje ministr.

Vnitro je podle Rakušana „v očích holek a kluků z holdingu centrum moci, kontroly nad státem, silovými složkami“. „Tihle lidé prostě nemohou z podstaty své nátury ani uvěřit, že jsem jako ministr nikdy neviděl spis týkající se kauzy našeho spolustraníka. Z jejich pohledu je nezávislý státní aparát deformací,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…