Účastníci pietní akce v Brně sestavili Eiffelovu věž ze svíček

15.11.2015 6:00 | Zprávy

Eiffelovu věž ze svíček sestavili v Brně účastníci piety za oběti terorismu v Paříži. Motiv věže zasazené do tradičního mírového znaku se stal symbolem celosvětové solidarity s Francií. Ke kašně na Moravském náměstí v podvečer průběžně přicházely desítky lidí, v 18:00 jich tam bylo asi 50. Zazpívali Marseillaisu a poté i českou hymnu. Přišlo také několik Francouzů, spíše než žal z nich ale bylo cítit odhodlání.

Účastníci pietní akce v Brně sestavili Eiffelovu věž ze svíček
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předvánoční Eiffelovka

"Je to pieta za oběti teroristického útoku v Paříži, ale zároveň potřeba vyjádřit solidaritu s těmi, kteří prchají před stejným zlem," řekla novinářům svolavatelka akce Diana Tuyet-Lan Kosinová. Varovala před častou paušalizací, že každý uprchlík je terorista a každý muslim je islamista. Teror by neměl Evropany naplnit nenávistí a strachem, uvedla Kosinová.

Piety se zúčastnila i Andrea Kušnírová ze Slovenska. "Chtěla jsem nějak ukázat solidaritu se všemi, kteří zemřeli v Paříži, mám tam vlastně i kamarády, takže je to trochu i osobní. Všichni jsme lidé, měli bychom držet spolu," řekla Kušnírová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Složili se na raketu místo na nemocné děti. Na pobl*tí.“ Umělci ke sbírce

5:00 „Složili se na raketu místo na nemocné děti. Na pobl*tí.“ Umělci ke sbírce

Jak bychom asi řvali a vyskakovali, kdybychom se dozvěděli, že třeba v Rusku občané sbírají na raket…