Udělá se reorganizace a Šlachta půjde pryč, mělo zaznít v esemeskách před čtyřmi lety

17.06.2016 13:24

Skutečnost, že s plánovanou reorganizací policie a sloučením dvou elitních útvarů odchází dlouholetý šéf ÚOOZ Robert Šlachta, nyní prověřují žalobci. A to z toho důvodu, zda za jeho pádem nestojí kmotři. Jejich plán na ovládnutí policie totiž zachytily odposlechy. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Udělá se reorganizace a Šlachta půjde pryč, mělo zaznít v esemeskách před čtyřmi lety
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

O tom, jak se zbavit Roberta Šlachty, si měli vyměnit esemesky tehdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nagyová, dnes Nečasová, a lobbista Ivo Rittig. Obsahem zprávy „Jak se zbavit Šlachty“ měl být plán na reorganizaci policie. „Udělá se reorganizace a Šlachta půjde pryč,“ zněla podle zdrojů MF Dnes zpráva. 

Olomoučtí státní zástupci tak nyní podle všeho míří na výslech policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho. Chtějí vědět, nakolik se tehdejší plán Rittigových lidí podobá současné policejní reformě. Ani jeden z mužů deníku nepotvrdil, zda se jich již žalobci dotazovali. 

Lobbisté v té době chtěli dosadit na klíčové a justiční posty loajální lidi. Kromě Rittiga policisté sledovali i politického podnikatele Romana Janouška, vlivného žalobce Libora Grygárka i někdejšího náměstka ministra vnitra Michala Moroze. Ti měli v roce 2012 mimo jiné řešit i post vrchního státního zástupce v Praze či prosazení vlastního člověka do čela protikorupční policie a šéfa odposlechů. 

Podle MF Dnes detektivové například při mapování kontaktů Michala Moroze zjistili, že má blízko jak k šéfovi bezpečnostní investiční skupiny Penta Petru Brychtovi, tak ke Stanislavu Horáčkovi z Policejního prezidia. 

Lidé u Janouška však řešili i závažnější věci, třeba odchod tehdejšího šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. O místo měl zájem jak Ivo Rittig s Tomášem Hrdličkou, tak Janoušek. Rittig nazývá odposlechy zmanipulovanými. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…