Udělal jsem všechno. Ale Češi si vybrali temno

28.01.2023 18:45 | Ze sítí

Listopad 89 byl k ničemu, povzdechl si po volebním vítězství generála Petra Pavla právník Pavel Hasenkopf. A také režisér a analytik David Martínek, podle nějž „nevyhrál demokrat, ale voják“, od kterého v době krizí, které sužují nejen Českou republiku, nečeká nic dobrého.

Udělal jsem všechno. Ale Češi si vybrali temno
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nově zvolený prezident Petr Pavel

Novým prezidentem České republiky byl zvolen generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve finále přímé prezidentské volby pro něj podle konečných výsledků hlasovalo 3,358.926 lidí, tedy 58,32 % voličů. Svého soupeře, bývalého premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše porazil o 958.655 hlasů. Volební účast byla letos 70,25 %. 

Mezi ty, pro které jsou výsledky nepotěšivé, se zařadil režisér David Martinek. K volebním výsledkům se vyjádřil na svém facebooku: „Udělal jsem všechno, co bylo v mých skrovných silách, aby na Hradě, v roli vrchního velitele, během války na Ukrajině neúřadoval generál NATO. Ale civilista, který chce mír,“ podotkl.

Pogratuloval k vítězství příznivcům generála, s tím, že jej samotného netěší, že v čele státu usedne v době válečného konfliktu na Ukrajině voják: „ Gratuluji příznivcům generála k jejich vítězství. Myslím si, že jde o vítězství Pyrrhovo. Nevyhrál demokrat, ale voják. Češi si tak dobrovolně zvolili temnou variantu vývoje,“ napsal Martínek.

Neočekává však, že by Pavel přišel s něčím pozitivním: „Nadějí je pouze to, že kolektivní mysl lidí volí vhodného člověka pro danou dobu a situaci. Generál tak může jen překvapit. Nic dobrého od něj nečekám. Nicméně, zdvořilost velí říct: Petr Pavel je nový český prezident. Hodně štěstí ve vaší práci,“ dodává smířlivěji Martínek.

Obavu z dalšího směřování naši země vyjádřil k vítězství Petra Pavla v boji o Hrad také ústavní právník Pavel Hasenkopf, jenž naznačil návrat do totality. „17. listopad 1989 byl zbytečný. Dneškem byl spláchnut do hajzlu,“ napsal Hasenkopf na svém facebooku. A v dalším komentáři dodal: „Já nic zasypávat nehodlám. Germáni jsou v Římě, to je realita.“

Nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel bude skládat svůj prezidentský slib 9. března ve Vladislavském sále Pražského hradu. V sobotu to oznámila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Pavel, který na Hradě vystřídá dosavadního prezidenta Miloše Zemana, složí svůj slib do rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila (ODS).

Prezidentu Miloši Zemanovi končí funkční období 8. března.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

7:39 Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jan…