Úder Milionu chvilek těsně před volbami. Využili Tomáše Kluse

02.10.2020 14:08

Spolek Milion chvilek pro demokracii vydal nové video. Občanům se muselo říct, aby šli volit, pak koho nevolit a kdo z úřadujících krajských politiků nejvíc zlobil. A když bude dost zhlédnutí, nazpívá novopečený předseda spolku Benjamin Roll s Tomášem Klusem hezkou písničku o volbách. Vypadá to, že se spolek bez Mikuláše rozjíždí naplno.

Úder Milionu chvilek těsně před volbami. Využili Tomáše Kluse
Foto: Screen ČT24
Popisek: Benjamin Roll a Mikuláš Minář na Václavském náměstí
reklama

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 31355 lidí

„Jsem zase tady, abych vás pobavil nebo naštval. Blíží se nám krajské volby, a tak tu pro vás máme přehled těch největších pecek za čtyři roky a těch největších bizárů předvolební kampaně,“ začíná video hlavní protagonista.

„Pojďme se ale ze všeho nejdřív zamyslet nad tím, proč má vůbec smysl volit. Když nebudeme volit, nestane se vůbec nic, silnice zůstanou rozbité, vlaky dál nebudou jezdit na čas nebo spíš nebudou jezdit vůbec a zbytky hubeného rozpočtu si rozdělí developeři a zkorumpovaní politici,“ zafilozofoval chvilkař. A pak to přišlo: „Nevolit je taky volba, ale úplně debilní. Lidi, nebuďte blbý a běžte volit, vážně. Myslím to smrtelně vážně. Běžte volit, i kdyby trakaře z nebe padaly,“ apeluje na voliče.

„To byl první důvod proč jít k volbám. Komunální a krajská politika přímo ovlivňuje náš život a my jí můžeme změnit. Když nevolíme, volí někdo za nás, a to může dopadnout všelijak.“ Upozorňuje chvilkař.

„Pro ilustraci jsme vám vybrali tři největší přešlapy právě končících krajových lídrů. Na krásném třetím místě se umístil pan Jiří Čunek ze Zlína.“ Chvilkař dále ve videu upozorňuje na kauzu zlínské nemocnice, jejíž dostavbu Čunek právě prosazuje. Jedná se údajně o megalomanský projekt, na který nebudou peníze.

„Na druhém místě se umístil pan Jiří Zimola z Třebíče.“ Vypočítává dále aktivista. „Bláhově si totiž myslel, že mu projde, že bude odměňovat svého přítele Bláhu miliony ročně a ten mu paralelně postaví vilu na Lipně.“ Dále chvilkař zmiňuje projekt rozšíření budějovického letiště, který je prý pomatený a nevýhodný i vzhledem k současným obrovským problémům leteckého průmyslu.

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 30.9.2020)

73%
27%
hlasovalo: 25602 lidí
„A na prvním místě suverénně a s velkým náskokem vítězí Jaroslava Jermanová Pokorná z hnutí ANO. JJP je jednou z těch vzácných osob, na kterých vás bude zlobit úplně všechno. Já sem chtěl říct srát, ale prý by to nebylo vhodné,“ zažertoval aktivista žoviálně. „Takže tady máte takový výběr z věcí, co mě zlobí na Jaroslavě Jermanové Pokorné.“ Ve videu pak zmiňuje Jermanové kauzy, jako byli fiktivně zaměstnaní externisté, obrovské odměny pro úředníky, nekalá výběrová řízení, která už šetří policie, manžel kadeřník, který se vozí do práce služebním superbem a mnohé další.

Pak už následuje chvilka kritiky předvolebních billboardů. Za uši dostaly strany jako Trikolóra, KSČM, ČSSD a hlavně pak ANO. „A tím se dostáváme do sekce, slibujeme nesplnitelné a chlubíme se neexistujícím,“ glosuje aktivista.

„A aby toho nebylo málo, tak se vyměnil ministr zdravotnictví těsně před volbami. Je super, že se Andrej nebojí dát hlavu na špalek, sice teda cizí, ale stejně. A ke covidu bych toho měl samozřejmě víc, ale musíme si to nechat na jindy, bojím se totiž, že by to bylo na dlouho.“ Posteskne si chvilkař.

„Tyhle volby můžou zásadně ovlivnit naši budoucnost, tak k nim, prosím, běžte, ikdyž se vám to úplně nehodí, zkuste si udělat čas. Určitě je koho volit. Ne všichni slibujou zlatý vejce. Ne všichni čekaj pod dubem za dubem, aby to tady rozkradli.“ Nešetří optimismem aktivista.

„A sdílejte tohle video, a jestli uděláme do voleb milion zhlédnutí, tak Benjamin Roll nazpívá s Tomášem Klusem písničku o odvaze volit. A to chceš!“ padlo ještě závěrem.

Mikuláš Minář, dosavadní šéf, končí v roli předsedy spolku Milion chvilek a chystá se do politiky. Svou funkci svěřil svému místopředsedovi. Podle něho je potřeba oslovit nové voliče, například takové, kteří si myslí, že současná opozice je nekompetentní. 

„Je načase převzít politickou odpovědnost. Jít s kůží na trh a pokusit se vytvořit nové hnutí, které dostane do politiky stovky nových, schopných a poctivých lidí, změní celou dynamiku a odblokuje tu zablokovanou situaci, a podaří se mu oslovit i nové voliče, které současná opozice oslovit nedokáže,“ říká Minář ke svým záměrům. O spolupráci mluví údajně hlavně s Janem Čižinským od lidovců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…