Uhrál jsem státu miliardu, měl bych být pochválen, rozzlobil se na opozici Babiš

07.04.2014 22:56

Ministr financí Andrej Babiš se dohodl s předsedou představenstva společnosti NWR, že vláda poskytne prostředky na sociální programy horníků z Dolu Paskov do výše 600 milionů korun. Opozice ho však za tento krok kritizuje.

Uhrál jsem státu miliardu, měl bych být pochválen, rozzlobil se na opozici Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš
reklama

„Peníze jsou určeny pro horníky, kteří budou případně propuštěni,“ popisoval svůj plán Andrej Babiš v Událostech, komentářích na ČT. Původní varianta byla prodloužení o dva roky a finance od státu ve výši miliardy korun.

„Podstata byla, že jsme nedali peníze privátní firmě,“ shrnul Babiš své jednání. „Uhrál jsem státu miliardu a myslím, že bych za to měl být pochválen a ne kritizován,“ dodal na adresu opozice, které se ani takový výsledek jednání s NWR nelíbí.

V Dole Paskov by se tak mělo těžit až do roku 2017. Ministr financí zde doufá, že v dole se bude i nadále pracovat – trh se totiž může změnit, a tak může být Paskov najednou pro podnikatele atraktivní. „Podstatné je, že ten důl nebude uzavřen v roce 2014, pokud tedy domluvíme všechny detaily tak, jak jsme si na to dnes podali ruku,“ upřesnil Babiš.

Jak mu navíc prý řekl předseda představenstva NWR, ztráta Dolu Paskov by měla být v letošním roce nižší. Nyní probíhá restrukturalizace a obměna managementu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…