Ukrajina: Lipavský si předvolá ruského velvyslance

23.02.2022 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Bezpečnostní rada státu (BRS) dnes projedná návrhy kroků ČR v souvislosti s pondělním rozhodnutím Ruska uznat samozvané republiky ruských separatistů na východě Ukrajiny a poslat tam své vojáky.

Ukrajina: Lipavský si předvolá ruského velvyslance
Foto: flickr.com
Popisek: Jan Lipavský (Piráti)

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) očekává, že rada dostane zpravodajský briefing o aktuální bezpečnostní situaci, chystá se jí předložit návrhy některých opatření. Ruský velvyslanec v ČR Alexandr Zmejevskij je na dnešek povolán k náměstkovi ministerstva zahraničí.

Členy BRS chce Černochová informovat také o výsledcích jednání aliančních ministrů obrany v Bruselu z minulého týdne. "Budeme mít nějaké návrhy, kterými se budeme snažit alespoň částečně vyřešit některé věci, které dneska víme, že mohou být problematické z hlediska obranyschopnosti naší země a přípravy na možné další problémy," uvedla v úterý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

19:50 Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

Spolek Milion chvilek pro demokracii v čele s Mikulášem Minářem dnes odpoledne svolal pochod na podp…