Ukrajina: Rebelové při ostřelování armády zabili sedm vojáků

12.07.2014 11:18 | Zprávy

Ukrajinské ozbrojené síly během nočních potyček s proruskými separatisty na východě země ztratily sedm padlých a 33 raněných vojáků. Uvedla to dnes agentura Unian s odvoláním tiskové středisko „protiteroristické operace". Rebelové ostřelovali řadu armádních stanovišť z raketometů BM-21 Grad a z minometů.

Ukrajina: Rebelové při ostřelování armády zabili sedm vojáků
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Nábory do domobrany, která chrání východ země, pokračují

Naopak podle armádního mluvčího Vladyslava Selezňova ukrajinské letectvo při pátečních náletech na základny a pozice separatistů u obcí Golmovskyj, Perevalsk, Dzeržynsk a Izvarino v Doněcké a Luhanské oblasti prý usmrtilo stovky povstalců.

„Podle zjištěných údajů povstalci utrpěli značné ztráty. Vojenské letectvo zničilo dvě minometné baterie, dva tanky, tři obrněné transportéry a velké množství automobilové techniky a munice," oznámil Selezňov během noci na dnešek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ten Fiala, co je to za magora? Mezi horníky v Příbrami na to Okamura šlápl

12:10 Ten Fiala, co je to za magora? Mezi horníky v Příbrami na to Okamura šlápl

Normální vláda chce, aby měla na dávkách co nejméně lidí. Pokud se český premiér chlubí tím, kolika …