Ukrajina mi připomíná Slovensko před lety, říká Mikuláš Dzurinda, poradce Porošenka

30.04.2015 18:01

Slovenský zpravodajský web hnonline.sk informuje, že na Ukrajině začal kromě slovenského exministra financí Ivana Mikloše působit jako poradce též jeho někdejší nadřízený expremiér Mikuláš Dzurinda.

Ukrajina mi připomíná Slovensko před lety, říká Mikuláš Dzurinda, poradce Porošenka
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

Prezident Petro Porošenko jmenoval Dzurindu, v současnosti řadového poslance slovenské opozice, svým poradcem. Expremiér z let 1998–2006 a hlavní tvář Západem oceňovaných reforem již prý přesně ví, co bude hlavě sousedního státu radit.

„Ukrajina mi připomíná Slovensko před několika lety. Potřebuje méně byrokracie, decentralizovat moc. Potřebuje svěřit kompetence a peníze místním samosprávám a také strukturální reformy,“ uvedl expremiér pro slovenský web. Ukrajinci podle něj musejí pochopit, že zahraničí jim může poradit, ale hlavní práci si musejí udělat sami.

Celá zpráva ZDE

„Oběti a úsilí mohou přinést ovoce,“ avizuje. Dzurinda není první Slovák, který v Kyjevě radí. Ministryně financí Natalie Jaresková má ve svém poradcovském sboru Ivana Mikloše, mnoha mezinárodními cenami ověnčeného tvůrce slovenských reforem. Ten radí též ministrovi hospodářství Aivarasi Abromavičiusovi.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jav

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

18:38 Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

Výsledky nedávno uskutečněných komunálních a senátních voleb podle politologa Tomáše Lebedy nemůže ž…